22.09.2015 13:22

Green Day udostępnił zwiastun filmu o płycie „American Idiot”

Wkrótce do amerykańskich kin trafi dokument „Heart Like a Hand Grenade”. Możemy już zobaczyć trailer do tego filmu opowiadającego o nagrywaniu płyty „American Idiot” przez zespół Green Day.

Green Day udostępnił zwiastun filmu o płycie „American Idiot”
foto: kadr z wideo

Dzieło w reżyserii Johna Roeckera zadebiutuje na wielkim ekranie 15 października 2015 roku. Obraz czekał na to szmat czasu, gdyż całe 11 lat, kiedy to Green Day zaczął pracę nad krążkiem „American Idiot”, a twórca z kamerą towarzyszył muzykom przez 9 miesięcy ich pracy. Dzieło było wyświetlane tylko raz - w 2009 roku w Hollywood podczas zlotu fanów kapeli - niedługo to się jednak zmieni.

Dla zniecierpliwionych miłośników Green Day mamy kilka urywków z długo wyczekiwanego filmu. Zobaczcie zwiastun „Heart Like a Hand Grenade”:

Billie Joe Armstrong, Mike Dirnt i Tre Cool zaufali Johnowi Roeckerowi, po tym jak użyczyli swoich głosów w jego animacji „Live Freaky Die Freaky”. Reżyser zachęcał wokalistę zespołu, by ten pomyślał o udokumentowaniu procesu powstawania nowej płyty na taśmie filmowej. Muzycy wyszli jednak z propozycją, że to Roecker powinien zająć się wyreżyserowaniem dokumentu. I tak twórca ze swoją kamerą i zespół spędzili ze sobą dziewięć miesięcy.

Reżyser tak wspomina spotkanie z muzykami:

"

Poszedłem do małego klubu o nazwie The Berkeley Square. Tam po raz pierwszy zobaczyłem Green Day i pomyślałem, że rewolucja powróciła. Później pogadałem z Billie Joe Armstrongiem i tak zaczęła się nasza przyjaźń. Mogliśmy cały czas prowadzić konwersacje przez telefon i wymieniać się myślami oraz pomysłami. "

John Roecker opowiadając o „Heart Like a Hand Grenade” podkreśla, że to unikatowy materiał i nikt nigdy nie miał okazji być tak blisko grupy, tak jak on:

"

To pierwszy raz kiedy Green Day pozwolił komuś wejść do studia i ich kręcić. Miałem dostęp do wszystkiego i mogłem nagrywać co tylko chcę. Nasz film pokazuje zespół będący u szczytu swoich możliwości. To dzieło, które inspiruje. "

Nim dzieło trafi do kin 15 października 2015 roku, będzie je można zobaczyć 8 i 13 października podczas pokazów na wydarzeniu California Film Festivals & Contests.

Chcielibyście, żeby dokument o „American Idiot” trafił również do Polski?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Green Day