13.06.2017 09:46

Green Day w nostalgicznym klipie do „Revolution Radio”

Dlaczego nostalgiczny? Kapela postanowiła bowiem użyć kadrów z koncertów, które grała na początku swojej kariery.

Green Day w nostalgicznym klipie do „Revolution Radio”
foto: kadr z wideo

Dyskografię Green Day zamyka album „Revolution Radio”, który pojawił się 7 października 2016 roku. Pierwszym singlem stał się utwór „Bang Bang”, jako kolejny udostępniono tytułowy kawałek „Revolution Radio” oraz „Still Breathing”.

Zespół właśnie skupił się na promowaniu nowego materiału w ramach trasy koncertowej, ale w międzyczasie znalazł czas, aby nagrać teledysk do 2. singla. „Revolution Radio” doczekał się klipu wyreżyserowanego przez samych muzyków i w wideo widzimy Green Day wykonujący nowy utwór. Kadry te zostały połączone z archiwalnymi nagraniami z początków kariery artystów, gdy byli piękni i młodzi.

Zobaczcie, jak prezentuje się ten teledysk:

„Revolution Radio” to pierwszy album zespołu od momentu wygranej walki z nałogiem Armstronga w 2012 roku. Muzyk był tak uzależniony od leków, że nie pamięta dokładnie sesji nagraniowej trylogii „¡Uno!”, „¡Dos!”, „¡Tré!” z 2012 roku. Przy pracy nad „Revolution Radio” nie dochodziło już do takich sytuacji.

Polscy fani mogli usłyszeć nowy materiał Green Day na żywo podczas krakowskiego koncertu 21 stycznia 2017 roku. Najbliższy koncert kapeli odbędzie się 14 czerwca 2017 w mieście Lukka we Włoszech.

Jak oceniasz nowy teledysk od Green Day?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Green Day