07.11.2016 16:53

Green Day „wciąż oddycha” w nowym klipie

Zespół podzielił się teledyskiem do kolejnego singla zatytułowanego „Still Breathing”. Tym razem twórcy klipu postanowili stworzyć bardziej emocjonalny obraz.

Green Day „wciąż oddycha” w nowym klipie
foto: kadr z wideo

Green Day swoją najnowszą płytą zdobył listy przebojów. Krążek „Revolution Radio” miał premierę 7 października 2016 roku i na pierwszy singiel wybrano kawałek „Bang Bang”. Potem udostępniono również numer „Revolution Radio”.

Na kolejny singiel wybrano natomiast kawałek „Still Breathing”. Do numeru powstało wideo w reżyserii P.R. Browna. Porównując najnowszy teledysk do klipu stworzonego do „Bang Bang” tym razem mamy do czynienia z bardziej melancholijnym wideo, w którym widzimy różnych zagubionych ludzi.

Do akcji wkraczają również muzycy, którzy w pewnym momencie mimo wszystko decydują się złapać za instrumenty. Przekonajcie się zresztą sami, jak wygląda ten klip:

Billie Joe Armstrong tak opisał ten kawałek:

"

To był bardzo ciężki utwór. Czasami uciekam przed tym, żeby tworzyć zbyt ciężkie numery, ale często po prostu tak wychodzi. Wers w refrenie: „Wciąż samodzielnie oddycham” nawiązuje do faktu, że w pewnym sensie każdy będzie potrzebować pomocy w życiu. Z czasem twoje myśli stają się mroczniejsze. "

Posłuchajcie również, jak kompozycja prezentuje się na żywo:

Green Day jest właśnie w trakcie trasy koncertowej, w ramach której odwiedzi już niebawem nasz kraj. Stanie się to dokładnie 21 stycznia 2017 roku w Krakowie w Tauron Arenie.

Jak oceniacie klip Green Day do numeru „Still Breathing”?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Green Day