13.10.2017 11:49

Green Day zapowiada nową składankę jako ulubiony zespół Boga

Czy w niebie słychać „Basket Case” i „American Idiot”? Tak twierdzi zespół Green Day, który przygotował kompilację hitów. Znajdą się na niej też nowe piosenki.

Green Day zapowiada nową składankę jako ulubiony zespół Boga
foto: ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK/EAST NEWS, Pixabay

Jakiej muzyki słucha Bóg? Niektórzy pewnie powiedzą, że chrześcijańskiego metalu. Ale być może Najwyższy jest fanem kalifornijskiego punk rocka. Green Day nie wykluczają takiej możliwości i w tytule swojej nowej składanki największych przebojów, „Greatest Hits: God’s Favorite Band” zadeklarowali się jako ulubiony zespół Boga.

Uspokajamy, Green Day nie zamierza tworzyć nowego kościoła, jak zespół Ghost w swoim ostatnim teledysku. Tytuł to nawiązanie do żartu z programu „The Late Show with Stephen Colbert”, w którym grupa wystąpiła w marcu 2017 roku. W roli konferansjera zastąpił gospodarza głos z góry, który ogłosił:

"

Jestem wielkim fanem. Przywitajcie pięciokrotnych zdobywców Grammy i ulubiony zespół Boga, Green Day! "

Do żartu nawiązuje również oprawa graficzna płyty – na okładce widzimy pseudokościelny witraż z Billiem Joe Armstrongiem, Tre Coolem i Mike’em Dirntem w strojach kleryków.

Płyta zawierać będzie 22 hity Green Day, od „2000 Light Years Away” z drugiego albumu zespołu, „Kerplunk” z 1992 roku, po „Bang Bang” i „Still Breathing” z najnowszej jego płyty, „Revolution Radio” z 2016. Gratką dla fanów będą dwa, a raczej półtora premierowego utworu. „Ordinary World” to nowa wersja utworu z ostatniego albumu, w której gościnnie zaśpiewała Miranda Lambert. Za to „Back In The USA” to zupełnie nowy kawałek.

Tracklista:

1. 2000 Light Years Away
2. Longview
3. Welcome To Paradise
4. Basket Case
5. When I Come Around
6. She
7. Brain Stew
8. Hitchin’ a Ride
9. Good Riddance (Time of Your Life)
10. Minority
11. Warning
12. American Idiot
13. Boulevard of Broken Dreams
14. Holiday
15. Wake Me Up When September Ends
16. Know Your Enemy
17. 21 Guns
18. Oh Love
19. Bang Bang
20. Still Breathing
21. Ordinary World [ft. Miranda Lambert]
22. Back In The USA

„Greatest Hits: God’s Favorite Band” ukaże się 17 listopada 2017 roku.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Green Day