24.04.2019 15:14

Greta Van Fleet: Grupa się rozpadnie, jeśli nie wydamy nowej płyty

Muzycy Grety Van Fleet postanowili wydać w 2019 roku nowy krążek. To będzie koniec zespołu, jeżeli płyta nie pojawi się na sklepowych półkach.

Greta Van Fleet
foto: shutterstock.com

Greta Van Fleet to zdecydowanie jedno z największych i najgłośniejszych muzycznych objawień ostatnich lat. W 2017 roku kapela narobiła sporo zamieszania swoim singlem "Highway Tune", który przypadł do gustu fanom klasycznego rocka. Debiutancka płyta "Anthem of the Peaceful Army", która ukazała się 19 października 2018 zadebiutowała na 1. miejscu rockowej listy Billboardu i tuż po pojawieniu się tego albumu grupa zapowiedziała wydanie kolejnego krążka jeszcze w 2019 roku.

Greta Van Fleet o nowej studyjnej płycie

Muzycy w wywiadzie dla Billboardu wyznali, że głównym celem na 2019 rok jest właśnie wydanie nowego materiału, a jeśli do tego nie dojdzie, to zespół się rozpadnie. Pierwszy o tym wspomniał perkusista Danny Wagner:

"

Absolutnie skupimy się na nowej płycie. Odejdę z zespołu, jeżeli nie wydamy nic nowego. "

Również wokalista Josh Kiszka podkreślił, że najważniejszym celem jest nagranie nowych utworów:

"

Wszyscy zrezygnujemy, nasze drogi się rozejdą, jeśli nie wydamy płyty. "

Greta Van Fleet
Greta Van Fleet
Przeczytaj także 10 ciekawostek o grupie Greta Van Fleet

Okazuje się, że kapela tuż po ukazaniu się "Anthem of the Peaceful Army" zabrała się za pisanie kolejnych piosenek. Zespół kuje żelazo póki gorące i ma zaplanowane koncerty w ramach trasy po Ameryce. Greta Van Fleet odwiedzi również Polskę i zagra na Open'er Festival 2019. Impreza odbędzie się w dniach 3-6 lipca 2019.

>> TUTAJ KUPISZ BILET NA OPEN'ER FESTIVAL 2019 <<

Tagi: Rock News Greta Van Fleet