16.07.2019 11:07

Greta Van Fleet: Nowa płyta będzie mocno różnić się od debiutu

Czego możemy spodziewać się po nowej płycie Grety Van Fleet? Czy zespół pokaże swoim krytykom, że potrafi być oryginalny?

Greta Van Fleet
foto: Wojtek Rojek

Greta Van Fleet kuje żelazo, póki gorące. 19 października 2018 roku ukazał się debiutancki krążek kapeli zatytułowany "Anthem of The Peaceful Army", który był długo wyczekiwany przez fanów rocka spragnionych klasycznie brzmiących dźwięków. Album zadebiutował na 1. miejscu rockowej listy Billboardu. Już na początku 2019 roku muzycy zdradzili, że chcą czym prędzej nagrać kolejny krążek, a jeśli tak się nie stanie, to Greta Van Fleet się rozpadnie. Całe szczęście do tego nie dojdzie, bo artyści cały czas pracują nad nowym materiałem.

Greta Van Fleet: Nowa płyta będzie mocno różnić się od debiutu

Zespół zapowiedział, że album ukaże się jeszcze w 2019. W rozmowie z NME gitarzysta Jake Kiszka wyznał, czego należy spodziewać się po nadchodzącym wydawnictwie. Okazuje się, że Greta Van Fleet nie zamierza wcale kontynuować tego, co zapoczątkowała na wcześniejszym albumie:

"

Myślę, że we wszystkim jest mała ewolucja. Pracujemy teraz nad czymś zupełnie innym. To ciekawe, bo nigdy nie wiemy, jak będzie wyglądać dany album, możemy to tylko w pewnym sensie zaplanować. Nowy materiał będzie bardzo się różnić od "Anthem of the Peaceful Army' would have been". "

Czy to oznacza, że zespół zrezygnuje z klasycznie brzmiącego rocka na rzecz mniej odtwórczej muzyki? Basista Sam Kiszka wyznał, że muzycy objęli nietypowy kierunek:

"

Na razie w naszej muzycy wprowadzamy więcej dźwięków, tonów, styli muzycznych, w pewnym sensie idziemy w kierunku muzyki filmowej. "

Greta Van Fleet na Open'er Festival 2019
Greta Van Fleet na Open'er Festival 2019
Przeczytaj także Greta Van Fleet na Open'er Festival 2019 [GALERIA]

Kariera Greta Van Fleet

W 2017 roku singiel "Highway Tune" przez pięć tygodni z rzędu zajmował 1. miejsce na U.S. Rock Radio Charts. EP-ki "Black Smoke Rising" i "From the Fires" zostały bardzo ciepło przyjęte zarówno przez słuchaczy, jak i krytyków. To właśnie za ten drugi minialbum kapela otrzymała nagrodę Grammy 2019.

Zobacz także: Były menadżer Grety Van Fleet ujawnił, dlaczego zespół rozstał się z perkusistą

W jakim kierunku powinna pójść Greta Van Fleet?

Tagi: Rock News Greta Van Fleet