24.01.2019 14:27

Greta Van Fleet: Widzimy na koncertach trzy razy więcej fanów, niż na początku 2018

Wokalisty kapeli jest w szoku, że Greta Van Fleet w tak szybkim tempie stała się znana. Jednocześnie sukces motywuje muzyków do nagrywania nowych piosenek.

Greta Van Fleet
foto: shutterstock.com

Greta Van Fleet to jedno z najciekawszych objawień rockowej sceny ostatnich lat. W 2017 roku singiel "Highway Tune" przez pięć tygodni z rzędu zajmował 1. miejsce na U.S. Rock Radio Charts.  EP-ki "Black Smoke Rising" i "From the Fires" zostały bardzo ciepło przyjęte zarówno przez słuchaczy, jak i krytyków, zaś za debiutancki album "Anthem of The Peaceful Army" kapela otrzymała nominację do nagród Grammy 2019. Na pewno na sukces Grety Van Fleet wpłynęło to, że formacja brzmi bardzo vintage'owo, a wokalista ma podobną barwę głosu do Roberta Planta. Nawet seniorzy wychowani na muzyce lat 70. nie są w stanie odróżnić piosenek Grety Van Fleet od utworów Led Zeppelin.

Greta Van Fleet o błyskawicznym sukcesie

Wokalista Josh Kiszka w rozmowie z magazynem Rolling Stone opowiedział co nieco o kapeli i jak się okazuje, muzyk sam jest w szoku, jak szybko Greta Van Fleet odniosła sukces, a bilety na ich koncerty zaczęły rozchodzić się w bardzo szybkim tempie:

"

Widzimy teraz na koncertach trzy razy więcej fanów, niż na początku 2018. To wszystko daje nam poczucie spełnienia. "

Frekwencja na pewno dopisze na polskim koncercie kapeli. Polscy fani będą mogli obejrzeć grupę Greta Van Fleet na Open'er Festival 2019, który odbędzie się w dniach 3-5 lipca 2019.

Chociaż debiutancki album ukazał się 19 października 2018 roku, to Greta Van Fleet już myśli o kolejnym krążku:

"

Pracujemy nad pewnymi podstawami albumu. Liczymy na to, że nowy krążek ukaże się jeszcze w 2019 roku. Tym razem nie czujemy presji, jak przed wydaniem pierwszej płyty. Nie możemy się doczekać tego momentu, gdy wyciągniemy trochę więcej z wszechświata Grety Van Fleet. "

>>10 ciekawostek o Grecie Van Fleet<<

Greta Van Fleet z płytą  "Anthem of The Peaceful Army" 

Jednak nie wszystkim przypadła do gustu pierwszy album kapeli. Redaktor Pitchforka dał ocenę 1.6/10 i opisał płytę, jako bardzo drętwy materiał ślepo kopiujący rockowe legend. Basista Grety Van Fleet pojechał po dziennikarzu twierdząc, że jest zakompleksiony i zazdrosny. Muzyk nawet postrzega jego wypowiedź za swego rodzaju komplement.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Greta Van Fleet