21.05.2018 12:31

Greta Van Fleet chce wydać debiutancki album jeszcze w 2018

Nowa płyta Grety Van Fleet zbliża się wielkimi krokami. Kiedy dokładnie znajdziemy na sklepowych półkach krążek od „Led Zeppelin dla generacji Z”.

Greta Van Fleet
foto: AFP/EAST NEWS

O tym zespole zrobiło się naprawdę głośno, chociaż jeszcze nie wydał nawet studyjnego albumu. Greta van Fleet na razie ma na swoim koncie dwa wydawnictwa EP – „Black Smoke Rising” i „From The Fires”. Drugi minialbum zawiera materiał z pierwszej i dodatkowo 4 nowe piosenki.

Kapela zachwyciła fanów klasycznego rocka, bo słuchając tego zespołu od razu nasuwa się skojarzenie z Led Zeppelin, szczególnie ze względu na wokal Josha Kiszki, który bardzo przypomina Roberta Planta. Nawet seniorzy słuchając nagrań Grety van Fleet i Led Zeppelin mają trudność, by rozróżnić oba te zespoły.

Kiedy pojawi się płyta Grety Van Fleet?

Grupa pracuje obecnie nad pierwszym pełnowymiarowym krążkiem i gitarzysta Jake Kiszka zdradził, że debiutancki krążek powinien pojawić się jeszcze w 2018 roku:

"

Właśnie zajmujemy się miksowaniem, więc płyta pojawi się niebawem. Kończymy pracę, więc mamy nadzieję, że wydamy krążek pod koniec lata 2018. Na pewno w tym roku. "

Basista Sam Kiszka wyznał, że praca w studiu zajęła 2 tygodnie:

"

Mieliśmy sporo utworów, które stworzyliśmy z myślą o albumie 3-5 lata temu, ale szybko powstał zupełnie nowy materiał. Można powiedzieć, że 3/4 płyty to piosenki, które napisaliśmy w studiu. "

Kim są muzycy grupy Grata Van Fleet?

Greta Van Fleet powstał w 2012 w Frankenmuth w USA. Zespół tworzą trzej bracia KiszkaJosh (wokalista), Jake (gitarzysta) i Sam (basista) oraz perkusista Danny Wagner. Najbliższy występ odbędzie się 22 maja 2018 w Detroit i kapela głównie skupia się na trasie po Ameryce Północnej, aczkolwiek odwiedzi też kilka europejskich festiwali. Jak na razie nie zapowiada się, żeby Greta Van Fleet odwiedziła Polskę.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Greta Van Fleet