Basista Grety Van Fleet pojechał po dziennikarzu, który skrytykował nową płytę: Musiał mieć trudną przeszłość
Aleksandra Degórska
21.01.2019 17:01
Basista Grety Van Fleet pojechał po dziennikarzu, który skrytykował nową płytę: Musiał mieć trudną przeszłość Fot. shutterstock.com

Sam Kiszka uważa, że dziennikarz po prostu nie lubi Grety Van Fleet i jest zazdrosny.

Słysząc pierwszy raz Gretę Van Fleet człowiek ma wrażenie, że właśnie ma do czynienia z wcześniej nieopublikowanym utworem Led Zeppelin. Szczególnie głos młodego wokalisty przypomina Roberta Planta i wiele osób cały czas porównuje zespół właśnie do legendarnej brytyjskiej formacji. Zdania na temat Grety Van Fleet są podzielone - jedni zachwycają się kapelą, inni widzą w niej tylko słabą kopię Led Zeppelin. Najwidoczniej do tej drugiej grupy zalicza się dziennikarz Pitchfork, który bardzo skrytykował zespół za debiutancki album "Anthem of The Peaceful Army". Redaktor dał ocenę 1.6/10 i opisał płytę, jako bardzo drętwy materiał ślepo kopiujący rockowe legendy.

Basista Grety Van Fleet pojechał po dziennikarzu, który skrytykował nową płytę

Co ciekawe płyta Grety Van Fleet została przez wielu krytyków dosyć wysoko oceniona, co więcej zespół dostał za ten materiał nominację do nagrody Grammy. Co na temat krytyki Pitchfork uważają sami muzycy? Basista Sam Kiszka nie rozumie takiej opinii dziennikarza i nawet postrzega jego wypowiedź za swego rodzaju komplement:

Nie rozumiem intencji dziennikarza, ale też nie czytałem całej recenzji. Nie jestem pewien, czy to nie jest czasem publikacja, która miała zwrócić na niego uwagę, a może jest to człowiek, który po prostu nie lubi nas i naszej muzyki. Nie wiem czy powinniśmy się tym martwić, bo jest to jedyna osoba, która narzeka na płytę. Jeżeli czegoś nie umiesz, to o tym piszesz. Odnoszę wrażenie, że ten mężczyzna miał trudną przeszłość, modlę się za niego. Z drugiej strony, to jest dobry znak, bo nasze ulubione zespołu również były kiedyś mocno krytykowane, więc to jest ok.

Patrząc na miłość fanów Grety Van Fleet chyba rzeczywiście muzycy nie mają się czym przejmować. Zobaczcie, jak kapela wypadła ostatnio w programie Saturday Night Live:

>>10 ciekawostek o Grecie Van Fleet<<

Greta Van Fleet z debiutancką płytą  „Anthem of The Peaceful Army”

Krążek "Anthem of The Peaceful Army" pojawił się na rynku 19 października 2018. Na płycie znajdziemy singiel "When The Curtain Falls", jak również "Watching Over", kawałek "Lover, Leaver" oraz balladę "Anthem".    

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.