Greta Van Fleet powraca z nowym singlem, zdradza datę premiery płyty, jej tytuł oraz okładkę

04.12.2020 09:20
Greta Van Fleet Fot. shutterstock.com

Greta Van Fleet wkrótce wyda nową płytę. Muzycy podzielili się z fanami singlem zapowiadającym wydawnictwo i zdradzili szczegóły dotyczące albumu. 

Jeden z najpopularniejszych zespołów rockowych młodego pokolenia, ochrzczona następcami Led Zeppelin, Greta Van Fleet zapowiada swój drugi album. Muzycy zaprezentowali singiel promujący płytę.

Zobacz także

Greta Van Fleet narobiła niemałego zamieszania w świecie współczesnego rocka. Muzycy podzielili słuchaczy na dwa obozy - tych którzy bezwarunkowo pokochali brzmienie kapeli nawiązujące do korzeni hard rocka i tych, których ogromne podobieństwo do Led Zeppelin tylko zniesmaczyło. Muzycy za sprawą debiutanckiego albumu "Anthem of the Peaceful Army" byli na ustach wszystkich.

Greta Van Fleet z nowym singlem "Age of Machine"

Jednak od czasu premiery pierwszej płyty Grety minęły już dwa lata. Muzycy wracają, aby w porę o sobie przypomnieć. Zespół opublikował właśnie nowy singiel. Siedmiominutowej piosenki "Age of Machine" możecie posłuchać poniżej:

Grupa zdradziła również, jak będzie brzmiał tytuł płyty oraz pokazali jej okładkę. Oprawę graficzną ze złotą bramą możecie zobaczyć w tle ich najnowszego singla. Album będzie nazywać się "The Battle at Garden's Gate". Jak czytamy na loudersound.com, Josh potwierdził religijne znaczenie tytułu.

Muzyk wyznał, że na całej płycie, nie tylko w jej tytule znajdziemy odniesienia do Biblii oraz do starożytnych cywilizacji.

Na Amazonie ponoć pojawiła się już niekompletna tracklista utworów, które znajdziemy na płycie. Poza "Age of Machine" na albumie znajdzie się również "My Way Soon", który ukazał się w październiku. Krążek otwierać ma "Heat Above" - muzycy grali już numer na żywo, jednak nie umieścili go na debiutanckim wydawnictwie. Ostatni z tytułów, które ujawniono to "Broken Bells".

Greta Van Fleet z nowym singlem zapowiadającym płytę. Kiedy premiera?

Muzycy zapowiedzieli premierę płyty na pierwszą połowę 2021 roku. "The Battle at Garden's Gate" jest już do kupienia w preorderze, natomiast jej oficjalna premiera została zaplanowana na 16 kwietnia 2021 roku.

Polecamy
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.