09.01.2019 12:06

Greta Van Fleet ściąga teraz od Queen. Fani są oburzeni nowym zdjęciem zespołu

Muzycy odtworzyli słynną fotografię Queen, co nie spodobało się niektórym internautom.

Greta Van Fleet ściąga teraz od Queen. Fani są oburzeni nowym zdjęciem zespołu
foto: shutterstock.com; Photoshot/REPORTER/East News

Kapeli Greta Van Fleet zarzuca się, że jest odtwórcza i ściąga od Led Zeppelin. Szczególnie głos wokalisty przypomina Roberta Planta, który osobiście uważa, że młody muzyk jest naprawdę utalentowany. Artyści Grety Van Fleet wielokrotnie powtarzają, że Led Zeppelin wcale nie jest jedyną ich inspiracją. Basista w ostatnim wywiadzie wyznał nawet, że to właśnie Bob Dylan zainspirował go do tego, by poświęcić się muzyce. Niektórzy nie widzą problemu w oldschoolowym brzmieniu młodej grupy, zaś gitarzysta Dokken przyznał, że ukradłem w swoim życiu o wiele więcej, niż Greta Van Fleet kiedykolwiek.

Greta Van Fleet ściąga od Queen

Oto kolejny argument dla tych, którzy są przeciwnikami Grety Van Fleet, bo tym razem zespół zainspirował się Queen. Na najnowszej okładce Classic Rock Magazine pojawili się młodzi muzycy, którzy odtworzyli słynne zdjęcie brytyjskiej kapeli z płyty "Queen II". Freddie Mercury wpadł na pomysł takiej fotografii inspirując się zdjęciami Marleny Dietrich.

Zobaczcie, jak Greta Van Fleet wypadła na okładce magazynu:

Internauci nie pozostawili suchej nitki na kapeli. Pojawiły się komentarze typu "Czy jest coś oryginalnego w tym zespole?" czy "Bądźcie w końcu oryginalni".

Greta Van Fleet nie jest pierwszym zespołem, który odtworzył słynne zdjęcie Queen, ale taki argument nie trafia do internautów krytykujących kapelę.

Greta Van Fleet i Queen - czy mają coś wspólnego?

Twórcy magazynu sprytnie połączyli dwa zespoły, o których ostatnio jest naprawdę głośno - Greta Van Fleet wydała debiutancki album „Anthem of The Peaceful Army” i została nominowana do nagród Grammy 2019. Natomiast Queen odniósł sukces z filmem biograficznym "Bohemian Rhapsody", który otrzymał dwie statuetki Złotych Globów 2019.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Queen Greta Van Fleet