Greta Van Fleet udostępnił nowy singiel „When The Curtain Falls”

Aleksandra Degórska
17.07.2018 12:17
Greta Van Fleet udostępnił nowy singiel „When The Curtain Falls” Fot. kadr z wideo

Młody zespół nareszcie podzielił się singlem zapowiadającym debiutancki album. Jak brzmi nowy kawałek od grupy Greta Van Fleet?

Chociaż kapela ma na swoim koncie dwa wydawnictwa EP – „Black Smoke Rising” i „From The Fires”, to jego debiutancki krążek jest jednym z najbardziej wyczekiwanych wydawnictw w 2018 roku. Greta Van Fleet stała się swego rodzaju fenomenem w świecie rocka, bowiem mocno przypomina Led Zeppelin. Szczególnie głos wokalisty jest podobny do Roberta Planta i nawet seniorzy nie są w stanie odróżnić nagrań Grety Van Flet od Led Zeppelin.

Wielu fanów klasycznego rocka pilnie śledziło poczynania zespołu i czekało na nowe wydawnictwo, które ma się ukazać pod koniec lata 2018. W końcu poznaliśmy pierwszy singiel zapowiadający krążek. Utwór „When The Curtain Falls” nie różni się mocno od wcześniejszych numerów zespołu, zatem fani powinni być zadowoleni z nowego singla.

Greta Van Fleet wydał nowy singiel

Tak natomiast prezentuje się okładka singla:

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

Grupa Greta Van Fleet powstała w 2012 w Frankenmuth w USA i zespół tworzą bracia KiszkaJosh (wokalista), Jake (gitarzysta) i Sam (basista) oraz perkusista Danny Wagner. Kapela stała się popularna w 2017 roku za sprawą singla „Highway Tune”, który trafił na 1. miejsce listy przebojów US Mainstream Rock.

Nazwa zespołu nawiązuje do mieszkanki ich rodzinnego miasta Frankenmuth w stanie Michigan. Gretna Van Fleet ma 87 lat i była mocno zdziwiona decyzją zespołu.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.