29.01.2019 14:07

Greta Van Fleet wyda nowy album w 2019

Basista grupy Greta Van Fleet zdradził, że kapela ma sporo pomysłów na nowy materiał.

Greta Van Fleet
foto: shutterstock.com

Debiutancka płyta Grety Van Fleet ukazała się 19 października 2018 i zadebiutowała na 1. miejscu rockowej listy Billboardu. „Anthem of The Peaceful Army” zapewnił również kapeli nominacje do nagród Grammy 2019. Płyta zebrała dobre recenzje krytyków i Greta Van Fleet kuje żelazo póki gorące. Muzycy w wywiadach zdradzali, że myślą już o kolejnej płycie i basista Sam Kiszka w ostatniej rozmowie z australijskim magazynem Heavy wyznał, że kapela zaczęła zbierać pomysły na następcę debiutu.

Greta Van Fleet wyda nowy album w 2019

Sam Kiszka chętnie udziela wywiadów, w których nie tylko opowiada o tym, że wbrew pozorom Greta Van Fleet nie inspiruje się tylko Led Zeppelin, ale mówi sporo o planach kapeli na przyszłość. Wyznał również, że jeszcze w 2019 roku usłyszymy nowy materiał:

"

Rozmawialiśmy o tym i wszyscy zadecydowaliśmy w tym miesiącu, że musimy nagrać nowy album najszybciej jak to tylko możliwe. To co mogę teraz powiedzieć - na pewno możecie się spodziewać drugiego albumu w 2019. "

>> 10 ciekawostek o grupie Greta Van Fleet <<

Basista już nie może się doczekać pracy nad nowym materiałem i uważa, że jeśli myśli się na ten temat zbyt dużo to wówczas cały proces staje się nienaturalny:

"

Uważam, że powinniśmy po prostu robić swoje i tworzyć muzykę, której chcemy słuchać i będziemy "bardziej dojrzali muzycznie". Mamy sporo materiału, nad którym teraz pracujemy, to wszystko jest bardzo ekscytujące i wybieramy się na nowe tereny - dosłownie i w przenośni. Myślę, że drugi album będzie bardzo "światowy". Granie w wielu krajach - wizyta w Japonii, Australii - wszystkie te nowe doświadczenia mają wpływ na nowy materiał. "

Jak więc widać, podróże mocno wzbogaciły muzyków, którzy postanowili swoje uczucia przelać na muzykę.

Błyskawiczna kariera Greta Van Fleet

Zespół szybko stał się popularny w rockowych kręgach. W 2017 roku singiel "Highway Tune" przez pięć tygodni z rzędu zajmował 1. miejsce na U.S. Rock Radio Charts. EP-ki "Black Smoke Rising" i "From the Fires" zostały bardzo ciepło przyjęte zarówno przez słuchaczy, jak i krytyków.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Greta Van Fleet