Greta Van Fleet wyda nowy album w 2019

Aleksandra Degórska
29.01.2019 14:07
Greta Van Fleet|north Fot. shutterstock.com

Basista grupy Greta Van Fleet zdradził, że kapela ma sporo pomysłów na nowy materiał.

Debiutancka płyta Grety Van Fleet ukazała się 19 października 2018 i zadebiutowała na 1. miejscu rockowej listy Billboardu. „Anthem of The Peaceful Army” zapewnił również kapeli nominacje do nagród Grammy 2019. Płyta zebrała dobre recenzje krytyków i Greta Van Fleet kuje żelazo póki gorące. Muzycy w wywiadach zdradzali, że myślą już o kolejnej płycie i basista Sam Kiszka w ostatniej rozmowie z australijskim magazynem Heavy wyznał, że kapela zaczęła zbierać pomysły na następcę debiutu.

Greta Van Fleet wyda nowy album w 2019

Sam Kiszka chętnie udziela wywiadów, w których nie tylko opowiada o tym, że wbrew pozorom Greta Van Fleet nie inspiruje się tylko Led Zeppelin, ale mówi sporo o planach kapeli na przyszłość. Wyznał również, że jeszcze w 2019 roku usłyszymy nowy materiał:

Rozmawialiśmy o tym i wszyscy zadecydowaliśmy w tym miesiącu, że musimy nagrać nowy album najszybciej jak to tylko możliwe. To co mogę teraz powiedzieć - na pewno możecie się spodziewać drugiego albumu w 2019.

>> 10 ciekawostek o grupie Greta Van Fleet <<

Basista już nie może się doczekać pracy nad nowym materiałem i uważa, że jeśli myśli się na ten temat zbyt dużo to wówczas cały proces staje się nienaturalny:

Uważam, że powinniśmy po prostu robić swoje i tworzyć muzykę, której chcemy słuchać i będziemy "bardziej dojrzali muzycznie". Mamy sporo materiału, nad którym teraz pracujemy, to wszystko jest bardzo ekscytujące i wybieramy się na nowe tereny - dosłownie i w przenośni. Myślę, że drugi album będzie bardzo "światowy". Granie w wielu krajach - wizyta w Japonii, Australii - wszystkie te nowe doświadczenia mają wpływ na nowy materiał.

Jak więc widać, podróże mocno wzbogaciły muzyków, którzy postanowili swoje uczucia przelać na muzykę.

Błyskawiczna kariera Greta Van Fleet

Zespół szybko stał się popularny w rockowych kręgach. W 2017 roku singiel "Highway Tune" przez pięć tygodni z rzędu zajmował 1. miejsce na U.S. Rock Radio Charts. EP-ki "Black Smoke Rising" i "From the Fires" zostały bardzo ciepło przyjęte zarówno przez słuchaczy, jak i krytyków.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.