27.07.2018 13:56

Greta Van Fleet wystąpił w programie Jimmy’ego Fallona

Amerykańska grupa zaprezentowała w show swój najnowszy singiel „When The Curtain Falls”.

Greta Van Fleet
foto: kadr z programu „The Tonight Show Starring Jimmy Fallon”

Zespół Greta Van Fleet od samego początku swojej działalności budzi ogromne emocje. Jedni uważają ich za absolutne muzyczne objawienie, zaś inni z przekąsem porównują ich styl do twórczości Led Zeppelin. Muzycy zdają się jednak nie przejmować całym zamieszaniem i starają się maksymalnie wykorzystać szybko zdobytą popularność.

Ostatnio grupa pojawiła się w amerykańskim programiegdzie promowali swój najnowszy singiel.

Greta Van Fleet zagrała w „The Tonight Show Starring Jimmy Fallon”

26 lipca 2018 roku członkowie grupy wystąpili w popularnym programie „The Tonight Show”, którego gospodarzem jest amerykański komik, Jimmy Fallon.

Greta Van Fleet zaprezentowała zgromadzonej w nowojorskim studiu NBC publiczności najnowszy kawałek „When The Curtain Falls”. Utwór jest zapowiedzią debiutanckiego albumu braci Kiszka. Żywiołowy występ grupy niezwykle przypadł do gustu fanom show i został nagrodzony owacjami na stojąco.

Zobaczcie, jak Greta Van Fleet poradziła sobie w amerykańskiej telewizji.

Greta Van Fleet – muzyczne objawienie?

Greta Van Fleet została utworzona w 2012 roku w USA przez trzech braci Kiszka – Josha (wokalistę), Jake’a (gitarzystę) i Sama (basistę) oraz perkusistę Danny’ego Wagnera. Swoją nazwę zaczerpnęli od jednej z mieszkanek swojego rodzinnego miasta, 87-letniej Grety. W 2017 roku muzycy szturmem podbili listy przebojów debiutanckim kawałkiem „Highway Tune”, który dotarł na sam szczyt notowania Billboardu.

Kiedy pojawi się debiutancki album Greta Van Fleet?

Muzycy mają jak na razie na koncie dwie EP-ki – „Black Smoke Rising” oraz „From The Fires”. Od jakiegoś czasu ponoć intensywnie pracują nad pełnowymiarowym albumem, który niewątpliwie jest jednym z najbardziej oczekiwanych obecnie wydawnictw. W lipcu 2018 roku Greta Van Fleet opublikowała nowy utwór, zatytułowany „When Curtain Falls”.

Dokładna data ukazania się debiutanckiej płyty amerykańskiego zespołu nie jest jeszcze znana. Możliwe jednak, że pojawi się ona jeszcze w 2018 roku – prawdopodobnie pod koniec lata.

Olga Konarzycka
Tagi: Duperele Greta Van Fleet