16.08.2018 10:41

Zobacz psychodeliczny klip Grety Van Fleet do „When The Curtain Falls”

Młody zespół podzielił się oficjalnym teledyskiem do singla „When The Curtain Falls”. Jak wypadli w nim muzycy Grety Van Fleet?

Greta Van Fllet z klipem do
foto: kadr z wideo

Singiel „When The Curtain Falls”, zapowiada debiutancki album grupy Greta Van Fleet. Zespół promuje mocno kawałek, który wykonał m.in. w programie Jimmy'ego Fallona. Muzycy podzielili się również klipem do tej kompozycji nagranym smartfonem. Teraz nadszedł czas na oficjalny teledysk, który spodoba się fanom psychodelicznych klimatów. 

Wideo zostało nagrane w południowej Kalifornii i za reżyserię odpowiada Benjamin Kutsko. W teledysku muzycy grają swój najnowszy utwór na pustyni, gdzie pojawiają się tajemnicze postacie. Nie zabrakło spadających gwiazd czy ogromnego księżyca.

Greta Van Fleet z nowym klipem

Zespół zaciekawił fanów rocka ze względu na brzmienie przypominające Led Zeppelin. Nawet seniorzy nie są w stanie odróżnić nagrań Grety Van Flet od Led Zeppelin. Gitarzysta młodej kapeli wyznał, że jednak Led Zeppelin nie był dla muzyków najważniejszą inspiracją. Natomiast sam Robert Plant zażartował, że wokalista Josh Kiszka mocno inspiruje się Stevenem Tylerem z Aerosmith.

Greta Van Fleet - kiedy nowa płyta?

Nowe wydawnictwo Grety Van Fleet ma się ukazać pod koniec lata 2018. Jest to jedna z najbardziej wyczekiwanych płyt tego roku. Dotychczas grupa wydała dwie EP-ki „Black Smoke Rising” oraz „From The Fires”.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Greta Van Fleet