27.07.2016 10:15

Grindcore'owa babcia w coverze Sepultury

68-letnia kobieta wzięła na warsztat klasyczny utwór „Slave New World” z płyty „Chaos A.D.”. Przekonajcie się na własne uszy jak w nim wypadła.

Grindcore'owa babcia w coverze Sepultury
foto: kadr z wideo

The Grindmother to dowód na to, że starsze panie nie muszą się kojarzyć tylko z moherowymi beretami, przepychaniem się do autobusu i oglądaniem telenowel. Grindcore'owa babcia udowodniła nam już debiutanckim albumem „Age of Destruction”, że mimo zaawansowanego wieku wciąż tkwi w niej godna pozazdroszczenia energia.

Kobieta jest matką frontmana zespołu Corrupt Leaders i błyskawicznie zwróciła uwagę internautów, gościła też kilkukrotnie w programach telewizyjnych. W dotychczasowej twórczości wspomagali ją muzycy z kapeli syna, a także producent Joel Grind z Toxic Holocaust. W tym samym składzie grindcore'owa babcia zarejestrowała opublikowany teraz cover Sepultury.

„Slave New World” to jeden z najbardziej znanych utworów brazylijskiego zespołu. Kompozycja braci Cavalera znalazła się pierwotnie na krążku „Chaos A.D.” z 1993 roku i była ostatnim promującym go singlem. Jej tytuł stanowi nawiązanie do słynnej powieści Aldousa Huxleya, „Nowy wspaniały świat” („Brave New World”).

Coveru w wykonaniu grindcore'owej babci posłuchacie poniżej:

Co prawda kawałek nie ma zbyt wiele wspólnego z grindcorem, ale czy komukolwiek to przeszkadza? The Grindmother dała z siebie wszystko i przyjęła klasyka Sepultury jak własny numer, a to przecież w tym wszystkim najważniejsze. Jak sama przyznała, wybór akurat tego kawałka zawdzięczamy jej kolegom z zespołu.

"

Nie znam zbyt dużo ciężkiej muzyki, ale gdy tylko usłyszałam ten utwór, od razu się w nim zakochałam. Więc kiedy Rain i Tyson zaproponowali, żebyśmy nagrali własną wersję, byłam w pełni przekonana i momentalnie nauczyłam się go na pamięć. Obaj są wielkimi fanami klasycznej Sepultury - ja od teraz też. Chociaż wyjaśnili mi, że to żaden grindcore, wyraźnie słyszę nawiązania w naszych własnych kawałkach. "

Chcecie więcej? Sprawdźcie nasze zestawienie 10 babć, które kochają metal. Sama grindcore'owa babcia powinna zaś pomyśleć o jakiejś współpracy z metalowym dziadkiem, który wykonywał w talent show „Bodies” Drowning Pool i „Dragulę” Roba Zombie.

Jak oceniacie cover grindcore'owej babci?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele