03.11.2015 17:03

Grindcore'owa babcia z debiutanckim utworem

Ta dziarska babcia zdołała już zdobyć trochę sławy, gdy gościnnie nagrała wokale dla grindcore'owego zespołu swojego syna. Teraz powraca z własnym materiałem.

Grindcore'owa babcia z debiutanckim utworem
foto: kadr z wideo

Pamiętacie nasze zestawienie 10 babć, które kochają metal? Mieliśmy nosa, umieszczając grindcore'ową staruszkę na pierwszym miejscu tego rankingu. Ta pełna młodzieńczej werwy starsza pani właśnie opublikowała swój pierwszy solowy utwór jako The Grindmother. Kawałek nosi tytuł „Any Cost” i towarzyszy mu teledysk.

Zobaczcie, jak brzmi i wygląda 67-letnia kobieta, która na emeryturze zamiast pielić grządki na działce postanowiła chwycić za mikrofon i tworzyć muzykę. Taką, która wymaga sporego wysiłku:

Długość utworu mieści się w charakterystyce gatunku i wynosi niewiele ponad minutę. Komentarze pod zamieszczonym filmem na profilu The Grindmother na Facebooku są głównie pozytywne - fani doceniają wokalne starania starszej pani i dopytują, kiedy będzie można kupić cały album z jej utworami. Babcia odpowiada, że nagranie płyty oczywiście jak najbardziej wchodzi w grę, jeśli tylko będzie odpowiednie zainteresowanie.

Pochodząca z Kanady artystka jeszcze przed opublikowaniem pierwszego utworu trafiła do telewizji - wideo z prób zostało pokazane w amerykańskim talk show „The Maury Show”:

Wokalne wysiłki towarzyszące gościnnym sesjom nagraniowym dla grupy Corrupt Leaders zostały również dostrzeżone przez autorów programu „Right This Minute”, który pokazuje najciekawsze filmy znalezione w internecie:

Czy chcielibyście posłuchać całego albumu autorstwa The Grindmother?

Michał Miernik
Tagi: Duperele