Grindcore'owy robot gra na perkusji w tempie 600 BPM

Maciej Koprowicz
07.06.2018 14:33
Grindcore'owy robot gra na perkusji w tempie 600 BPM Fot. kadr z wideo

W składzie kapeli Captured! By Robots 2/3 składu stanowią roboty. Grają wściekły grindcore w tempie nieosiągalnym dla żadnej istoty żywej.

Takie filmy science-fiction, jak „Terminator” czy „Łowca androidów” przekonują nas, że przyszłość należy do sztucznej inteligencji. W najlepszym wypadku będziemy zmuszeni nauczyć się żyć na świecie z androidami. W najgorszym – roboty zajmą miejsce ludzi.

Kto wie, być może ludzie przestaną być potrzebni również do tworzenia muzyki. Roboty już teraz doskonale sobie dają radę. Udowadnia to przykład zespołu Captured! By Robots, którego większość składu stanowią właśnie roboty – perkusista DRMBOT 0110 i basista i gitarzysta GTRBOT666. Skład uzupełnia jedyny w grupie człowiek, niejaki Jbot.

Zespół zamieścił ostatnio na swoim Facebooku próbkę umiejętności (dosłownie) metalowego perkusisty. DRMBOT 0110 potrafi grać w tempie 600 BPM, czyli 600 uderzeń na minutę! Żaden bębniarz zbudowany z białek nie byłby w stanie zagrać tak szybko. Sprawdźcie sami:

O nadludzkich umiejętnościach DRMBOT-a można się przekonać na koncertach Captured! By Robots. Grupa jesienią 2018 wyruszy w trasę po USA.

Sztuczna inteligencja tworzy muzykę

Roboty komponujące własne piosenki to tylko kwestia czasu. Już teraz AI wykorzystywana jest do tworzenia autorskiej muzyki. Sztuczna inteligencja o imieniu Amper skomponowała i nagrała muzykę na płytę wokalistki Taryn Southern. Z kolei komputer grupy badawczej Dadabots stworzył z sampli blackmetalowy album „Coditany Of Timeness”.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.