20.07.2017 10:20

Grób Chrisa Cornella musi być ogrodzony łańcuchem

Fani Soundgarden wciąż są w żałobie po śmierci jego wokalisty. Chętnych do złożenia hołdu Chrisowi Cornellowi jest tak wielu, że trzeba było ogrodzić jego nagrobek.

Grób Chrisa Cornella musi być ogrodzony łańcuchem
foto: AFP/EAST NEWS

Wspomnienie o tragedii artysty, który popełnił samobójstwo 18 maja 2017, jest nadal bardzo żywe wśród fanów muzyki. Nie może dziwić, że każdy prawdziwy fan Soundgarden pragnie odwiedzić miejsce jego wiecznego spoczynku i złożyć tam jakąś symboliczną oznakę pamięci o nim. 20 lipca 2017 przypadałyby 53. urodziny Chrisa Cornella, więc cmentarz Hollywood Forever Cemetery w Los Angeles, gdzie go pochowano, może spodziewać się najazdu ogromnej liczby jego wielbicieli.

Tak wiele wizyt przy nagrobku muzyka może być jednak niebezpieczne dla tego miejsca pamięci. Nadzorcy cmentarza po pogrzebie wokalisty Soundgarden zdecydowali się ogrodzić jego grób łańcuchem i zabrać z niego kwiaty i inne pamiątki. Jeden z fanów zespołu na facebookowej grupie Soundgarden Fans wyjaśnił przyczyny pojawienia się na cmentarzu łańcucha. Podkreślił, że taki stan rzeczy nie potrwa długo.

"

Dzień dobry, przyjaciele. Właśnie otrzymałem telefon z Hollywood Forever Cemetery w sprawie łańcucha, który zainstalowano wokół miejsca spoczynku Chrisa. Na szczęście, czego wielu z nas oczekiwało – to tylko tymczasowe. Ogrodzono je, ponieważ nowa trawa była zadeptywana, więc teraz chcą dać szansę nowej darni, którą dopiero co położyli, by mogła się ukorzenić, nie będąc deptana przez tak wielu gości odwiedzających grób. "

cornell grób

Członek grupy poinformował, że łańcuch zniknie jeszcze w tym tygodniu. Zaznaczył, że jego zainstalowanie nie jest przejawem złej woli ze strony rodziny Cornella. Wręcz przeciwnie, bliscy artysty zachęcają fanów do wizyt na jego grobie.

"

Goście, którzy przyjeżdżali odwiedzić grób zawsze byli uprzejmi i pełni szacunku. Szczególnie podkreślono, że dzieci Chrisa są wdzięczne wszystkim odwiedzającym. Łańcuchy mogą być zdjęte już w sobotę. Pamiątki, które wciąż tu są, leżące obok nagrobka, przypuszczalnie będą z powrotem złożone na nim, kiedy znikną łańcuchy. "

Chris Cornell, wokalista Soundgarden, a w przeszłości także Temple Of The Dog i Audioslave zmarł śmiercią samobójczą przez powieszenie 18 maja 2017 w Detroit. Pogrzeb wokalisty odbył się 26 maja 2017. Na cmentarzu w Los Angeles żegnało go wiele gwiazd rocka, m.in. James Hetfield, Lars Ulrich i Dave Grohl. Jego ostatnim muzycznym dokonaniem był utwór „The Promise” do filmu „Przyrzeczenie”.

Maciej Koprowicz