02.03.2015 13:14

Grób Dimebaga zbezczeszczony!

Są na świecie ludzie, którzy bardzo nienawidzą Pantery. Na szczęście wiedzą już, że są też bardzo, ale to bardzo głupi.

Grób Dimebaga zbezczeszczony!
Grób Dimebaga Darrella

Kilka dni temu pewien mało znany zespół będący w trasie po Teksasie postanowił odwiedzić grób zamordowanego ponad 10 lat temu gitarzysty. Nie po to, by oddać mu hołd, lecz aby napluć na miejsce jego pochówku i zniszczyć nagrobek.

Wandalom nie wystarczyło takie wyżycie się, jeden z nich postanowił pochwalić się swoją nienawiścią przed światem.

"

NIENAWIDZĘ Pantery... namiętnie. Podobnie jak reszta mojego zespołu. W drodze przez Teksas złożyliśmy zadufanemu kretynowi Darrellowi wizytę, napluliśmy na jego grób, ukradliśmy parę kowbojek, a ja napisałem „PEDAŁ”... Nie jestem homofobem, ale mam nadzieję, że fani Panturrrry to zobaczą i posrają się ze złości... PIERDOLIĆ DIMEBAGA, banda rasistowskich wieśniaków. "

zbeszczeszczony-grob

Nie zapomniał otagować swojego dzieła, więc zdjęcie szybko dotarło nie tylko do fanów zespołów, lecz także do pozostałych członków Pantery, którzy potępili ten czyn.

Pantera-Dimebag-FB-2
"

Jesteśmy całkowicie tym zniesmaczeni. Prosimy wszystkich o okazanie Dime’owi i miejscu jego spoczynku należytego szacunku. Takie zachowanie nie będzie tolerowane. Władze zostały już poinformowane. "

Niedługo trwało odnalezienie sprawcy. Okazał się nim wokalista mało znanego zespołu Nuclear Hellfrost. A w zasadzie od chwili ujawnienia czynu – były wokalista. Pozostali muzycy twierdzą, że z profanacją nie mają nic wspólnego, a Dimebaga darzą najwyższym szacunkiem.

nuclear-hellfrost

Odcięcie się nic im nie pomogło. Ponoszą już konsekwencje niewłaściwego zachowania jednego z nich. Organizatorzy festiwalu Berserk II, który odbędzie się 12-14 marca 2015 roku w Ferndale w Michigan, odmówili im w nim udziału. Dla wielu młoda kapela jest skończona.

Po dwóch dniach w końcu głos zabrał sam winny.

"

Tu Reece Eber, koleś, który zachował się jak debil, co pociągnęło za sobą najgłupszy czyn przestępczy w moim życiu… Stałem się dziś sławny w najgorszy możliwy sposób. Moim przyjaciołom i mnie grożono śmiercią i obrażano nas w ostatnich dniach. Ja wysłałem wiadomość i wszystko, co mam do powiedzenia, by to podsumować – jest mi bardzo przykro. Zachowałem się prostacko i niewłaściwie. "

nuclear-hellfrost-2

W niekrótkim oświadczeniu przyznał, że sam za wszystko odpowiada. Nikogo nie było z nim przy nagrobku Dimebaga. Nie wycinał napisów na płycie. Przeprasza za swoje chore poczucie humoru i żałuje tego, co zrobił.

Szkoda, że wpierw nie pomyślał. Jak mawiał podobno Kubuś Puchatek, „myślenie jest trudne, ale można się do niego przyzwyczaić”.

Urszula Drabińska
Tagi: Rock News Pantera Dimebag Darrell