08.03.2019 14:18

Grupa Alice In Chains zaprezentowała dwa odcinki projektu sci fi "Black Antenna" [WIDEO]

Dwa pierwsze odcinki filmu Alice In Chains trafiły do sieci. "Black Antenna" to projekt sci fi, który będzie składał się z 10 epizodów.

Alice In Chains - Black Antenna
foto: kadr z wideo/Alice In Chains

Zespół Alice In Chains wydał swoją ostatnią płytę "Rainier Fog" w sierpniu 2018 roku. Muzycy zdecydowali, że stworzą filmową adaptację kompozycji. 10 utworów z krążka stanowi soundtrack do 90-minutowego filmu science-fiction, który zostanie wydany w 10 odcinkach. W sieci pojawiły się pierwsze dwa.

Alice in Chains
Alice in Chains
Przeczytaj także Poznajcie wokalistów, którzy brzmią jak Layne Staley. Który z nich jest bardziej podobny?

Alice In Chains zaprezentował dwa odcinki "Black Antenna" 

Projekt "Black Antenna" jest spełnieniem wieloletnich marzeń członków Alice In Chains. Artyści podkreślają, że pisząc kawałki na każdą z dotychczasowych płyt, od razu mieli w głowie obrazy towarzyszące muzyce. Pierwszy raz mogli pozwolić sobie na realizację pomysłów na taką skalę. Reżyser filmu Adam Mason opowiedział, dlaczego zdecydował się na współpracę z legendami grunge'u.

"

Jestem fanem zespołu od lat. To była dobra okazja, żeby zrobić coś świeżego, inspirującego i niezależnego z punktu widzenia kina. Dźwięk i obraz są tutaj bardzo powiazane - wytworzyła się nam genialna synergia, która zaprowadziła nas do wyjątkowego projektu. "

Pierwsze dwa odcinki produkcji możecie obejrzeć poniżej:

Zobacz też: >>Muzyk znany ze współpracy z Alice In Chains cierpi na demencję<<

Alice In Chains zagra koncert w Polsce

Grupa Alice In Chains pojawi się na koncercie w Polsce w ramach Impact Festivalu 2019. Impreza odbędzie się 11 czerwca 2019 roku w krakowskiej TAURON Arenie. Na wydarzeniu wystąpi także grupa Tool oraz Black Rebel Motorcycle Club. 

>>TUTAJ KUPUISZ BILET NA IMPACT FESTIVAL 2019<<

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Alice In Chains