Grupa Beatallica zapowiedziała nowy album pełen mash-upów Metalliki i Beatlesów

20.01.2021 11:25
Grupa Beatallica zapowiedziała nowy album pełen mash-upów Metalliki i Beatlesów Fot. Polska Press/East News

Co gdyby John Lennon i Paul McCartney urodzili się kilkanaście lat później, a swój zespół założyli z Jamesem Hetfieldem i Larsem Ulrichem? Prawdopodobnie powstałaby Beatallica.

Beatallica, czyli zespół łączący Beatlesów z Metalliką, wyda nową płytę

Połącz Metallikę z Beatlesami i wyjdzie wam Beatallica, zespół, który właśnie znalazł nowego wydawcę i zapowiedział, że jeszcze w 2021 roku pojawi się się ich nowy album.

Polecamy

Beatallica zasłynął mashupami Beatlesów i Metalliki. Obecnie mają na koncie trzy długogrające albumy, a kolejny z nich będzie pierwszym dla wytwórni Metal Assault Records i pierwszym od ponad 7 lat. Oprócz tego, Metal Assault rozpoczął dystrybucję pierwszych trzech albumów grupy, czyli "Sgt. Hetfield’s Motorbreath Pub Band", "Masterful Mystery Tour" oraz "Abbey Load".

Jak czytamy w oświadczeniu Metal Assault:

Metal Assault poznało Beatallikę w 2010 roku, kiedy grupa grała trasę po zachodnim wybrzeżu. Widzieliśmy ich w niedziałającym już klubie Key Club w West Hollywood. Przeprowadziliśmy z nimi wywiad i od tamtego czasu monitorowaliśmy ich progres. Ci zaczęli grać koncerty na całym świecie, zdobywając miłość globalnej publiczności, a także uznanie dziennikarzy, a nawet członków samej Metalliki!

Polecamy

Panowie coverują piosenki Beatlesów, mieszając je z miażdżącymi riffami Metalliki i wokalem inspirowanym Jamesem Hetfieldem. To oczywiście oznacza też, że mieszane są tytuły przebojów i tak dzięki temu mamy "Hey Dude", "Blackened the U.S.S.R.", czy "Fuel on the Hill".

Tak jak wspomniało Metal Assault, Hetfield i Hammett z Metalliki skomentowali ich działalność, mówiąc, że cieszą się, iż tacy ludzie istnieją i robią takie niestworzone rzeczy. Jeśli jeszcze nie słyszeliście Beatalliki, to próbkę macie poniżej:

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.