19.08.2019 16:49

Grupa Die Antwoord usunięta ze składu dwóch festiwali za szerzenie nienawiści

Muzycy Die Antwoord odnieśli się do zarzutów o przemoc i homofobię rzekomo wymierzoną przez nich wobec muzyka z Hercules and Love Affair. 

Die Antwoord
foto: shutterstock.com

Grupa Die Antwoord została usunięta z lineupów dwóch festiwali po tym, jak na jednym z wideo rzekomo atakowała fizycznie Andy'ego Butlera z Hercules and Love Affair oraz kierowała wobec niego homofobiczne obelgi. 

Grupa Die Antwoord nie zagra na dwóch planowanych festiwalach

Jak donosi musicfeeds.com.au, film pojawił się w internecie w lipcu 2019 roku i był kilka razy usuwany. Rzekomo  było widać na nim jak podczas Future Music Festival w Adelaide w 2012 roku Ninja z Die Antwoord podbiega do Butlera i najprawdopodobniej pluje mu w twarz. Yolandi z kolei wielokrotnie używa wobec niego słowa "pedał".  Die Antwoord wystąpił w Warszawie [RELACJA]

Za swoje skandaliczne zachowanie zespół nie mógł wystąpić na dwóch festiwalach - Louder Than Life i Life is Beautiful. Żaden z organizatorów nie podał oficjalnych powodów swoich decyzji, jednak wszyscy domyślali się przyczyn.

Die Antwoord wreszcie opublikował oficjalne stanowisko w sprawie. Muzycy podkreślili, że wideo zostało sprytnie "zredagowane" oraz stwierdzili, że to operator Ben Crossman ostatecznie "pobił tego faceta".

Ninja oświadczył w imieniu formacji:

"

To była walka z kimś, kto zadarł z nami. Nie było w tym nienawiści na tle orientacji seksualnej. Nie dbamy o to. Nasz DJ i najlepszy przyjaciel DJ HITEK też jest gejem, jak wiele osób z naszej ekipy. Ale jeśli ktoś nas nęka, także fizycznie - to ma znaczenie. "

Dodatkowo Ninja stwierdził, że ich ówczesny operator nie jest do końca zdrowy psychicznie.

"

Zwolniliśmy Crossmana lata temu za niestabilność psychiczną i złośliwość, którą kierował wobec naszej rodziny. "

Pełne oświadczenie możecie przeczytać na oficjalnym Facebooku grupy:

Zobacz też: Nowy album grupy Slipknot góruje w zestawieniach na całym świecie 

Tagi: Rock News Die Antwoord