Grupa Die Antwoord usunięta ze składu dwóch festiwali za szerzenie nienawiści

19.08.2019 16:49
Grupa Die Antwoord usunięta ze składu dwóch festiwali za szerzenie nienawiści Fot. shutterstock.com

Muzycy Die Antwoord odnieśli się do zarzutów o przemoc i homofobię rzekomo wymierzoną przez nich wobec muzyka z Hercules and Love Affair. 

Grupa Die Antwoord została usunięta z lineupów dwóch festiwali po tym, jak na jednym z wideo rzekomo atakowała fizycznie Andy'ego Butlera z Hercules and Love Affair oraz kierowała wobec niego homofobiczne obelgi. 

Grupa Die Antwoord nie zagra na dwóch planowanych festiwalach

Jak donosi musicfeeds.com.au, film pojawił się w internecie w lipcu 2019 roku i był kilka razy usuwany. Rzekomo  było widać na nim jak podczas Future Music Festival w Adelaide w 2012 roku Ninja z Die Antwoord podbiega do Butlera i najprawdopodobniej pluje mu w twarz. Yolandi z kolei wielokrotnie używa wobec niego słowa "pedał". 

Przeczytaj także

Za swoje skandaliczne zachowanie zespół nie mógł wystąpić na dwóch festiwalach - Louder Than Life i Life is Beautiful. Żaden z organizatorów nie podał oficjalnych powodów swoich decyzji, jednak wszyscy domyślali się przyczyn.

Die Antwoord wreszcie opublikował oficjalne stanowisko w sprawie. Muzycy podkreślili, że wideo zostało sprytnie "zredagowane" oraz stwierdzili, że to operator Ben Crossman ostatecznie "pobił tego faceta".

Ninja oświadczył w imieniu formacji:

To była walka z kimś, kto zadarł z nami. Nie było w tym nienawiści na tle orientacji seksualnej. Nie dbamy o to. Nasz DJ i najlepszy przyjaciel DJ HITEK też jest gejem, jak wiele osób z naszej ekipy. Ale jeśli ktoś nas nęka, także fizycznie - to ma znaczenie.

Dodatkowo Ninja stwierdził, że ich ówczesny operator nie jest do końca zdrowy psychicznie.

Zwolniliśmy Crossmana lata temu za niestabilność psychiczną i złośliwość, którą kierował wobec naszej rodziny.

Pełne oświadczenie możecie przeczytać na oficjalnym Facebooku grupy:

Zobacz też: Nowy album grupy Slipknot góruje w zestawieniach na całym świecie 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.