Grupa Disturbed oddała hołd Pawłowi Adamowiczowi podczas koncertu w Polsce

Joanna Chojnacka
21.06.2019 00:07
Grupa Disturbed oddała hołd Pawłowi Adamowiczowi podczas koncertu w Polsce Fot. Amy Harris/REX/Shutterstock/EAST NEWS

20 czerwca 2019 roku na warszawskim Torwarze odbył się koncert Disturbed, Muzycy zagrali na cześć Pawła Adamowicza utwór "Sound Of Silence".

Chociaż kompozycja "Sound Of Silence" należy do duetu Simon & Garfunkel to Polacy będą jeszcze przez długi czas kojarzyć utwór głównie z kapelą Disturbed. Piosenka w wykonaniu zespołu Draimana stała się symbolem tragedii, która miała miejsce podczas podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku. Wówczas jeden z uczestników imprezy wdarł się na scenę i zabił prezydenta miasta - Pawła Adamowicza. Po tragedii "Sound Of Silence" wybrzmiało podczas marszu milczenia zorganizowanego dla polityka, a potem między innymi z Wieży Mariackiej w dniu jego pogrzebu.

Disturbed oddał hołd Pawłowi Adamowiczowi

Ze względu na symbolikę, jakiej w krótkim czasie nabrał utwór w wykonaniu Disturbed, mieszkańcy Gdańska zaapelowali do zespołu. Organizatorzy marszu ciszy deklarowali, próbowali skontaktować się z grupą i poprosili muzyków, aby przyjechali do ich miasta oraz zagrali w nim tak ważny dla gdańszczan utwór. 

Przeczytaj także

I chociaż koncert Disturbed odbył się 20 czerwca 2019 roku na warszawskim Torwarze, to muzyków najwyraźniej poruszyła tragiczna historia z Gdańska. Podczas koncertu w Polsce jednym z ostatnich utworów w secie było właśnie "Sound Of Silence". Gdy wybrzmiały ostatnie nuty wzruszającej kompozycji, na telebimie pojawiło się czarno-białe zdjęcie Pawła Adamowicza z datą urodzin i śmierci. Wyjątkowy moment udało się uchwycić jednemu z uczestników koncertu, który umieścił krótkie nagranie na swoim Instagramie:

Zobacz też: Dwóch Davidów Draimanów pojawiło się na koncercie Disturbed 

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.