10.10.2019 16:48

Grupa The Eagles ogłosiła trasę Hotel California na 2020 rok

Legendarna rockowa formacja The Eagles zapowiedziała trasę koncertową na 2020 rok. Muzycy zagrają na tourne album "Hotel California" w całości.

The Eagles
foto: kadr z wideo

Grupa The Eagles niedawno zagrała serię koncertów w Las Vegas. Muzycy wykonali wówczas ich klasyczny album "Hotel California" w  całości. Okazało się, że ta forma koncertu spodobała się zarówno zespołowi, jak i jego fanom i artyści chcą to powtórzyć. W 2020 roku The Eagles pojawią się w Ameryce Północnej w towarzystwie orkiestry oraz chóru.

The Eagles ruszą w trasę Hotel California w 2020 roku

Podczas trasy Hotel California, na której fani usłyszą album z 1976 roku w całości, The Eagles zagrają z 77 innymi muzykami na scenie. Będzie to specjalna orkiestra oraz 22-osobowy chór. Na razie zespół ogłosił daty obejmujące wyłącznie Amerykę Północną, nie wiadomo czy trasa dotrze również do Europy.

Koncert
Koncert
Przeczytaj także Mystic Festival 2020: Kolejnych siedem zespołów dołącza do składu imprezy. Wśród nich Nightwish

Po śmierci Glenna Freya w 2016 roku grupa The Eagles składa się z Dona Henleya, Joe'a Walsha, Timothy'ego B. Schmita, multiinstrumentalisty Vince'a Gilla oraz syna Glenna - Deacona Freya.

"Hotel California" to trzeci najlepiej sprzedający się amerykański album w historii. Po premierze w 1976 roku znalazł się na szczycie list przebojów i zdobył dwie nagrody Grammy za utwory "New Kid in Town” i "Hotel California". Kilka z kompozycji, które znalazły się na płycie nigdy wcześniej nie doczekały się premiery w wersji live, aż do teraz.

Zobacz też: Swans zagrają koncert w Polsce w 2020 roku 

Tagi: Rock News