01.07.2019 14:55

Grupa Wu Tang Clan zagrała "Smells Like Teen Spirit" Nirvany na Glastonbury

Podczas tegorocznego festiwalu Glastonbury wystąpiła grupa hip-hopowa Wu Tang Clan. Muzycy złożyli hołd Nirvanie i zagrali jej największy hit.

Wu Tang Clan
foto: LUKASZ GIERSZ/REPORTER

Glastonbury Festival to jeden z największych festiwali muzycznych na świecie. Odbywa się w pobliżu wsi Pilton w Anglii. Pierwsza edycja imprezy pamięta rok 1970, kiedy to na scenie pojawiły się gwiazdy takie jak The Kinks czy T.Rex. Wówczas uczestnictwo w festiwalu kosztowało zaledwie 1 funta i zawierały cenę mleka, które można było dostać na pobliskiej farmie. 

Smells Like Teen Spirit w wykonaniu Wu Tang Clan 

Festiwal przetrwał próbę lat i odbywa się do tej pory. Podczas imprezy jej uczestnicy mogą usłyszeć wachlarz wykonawców z wielu gatunków muzycznych. W 2019 roku na Glastonbury zagrała Kylie Minogue, The Cure, The Chemical Brothers, Janet Jackson czy Wu Tang Clan.

Kurt Cobain
Kurt Cobain
Przeczytaj także Mural Kurta Cobaina w Seattle został zamalowany. Na jego miejscu powstała grafika LGBT

Ostatni z wykonawców przygotowali dla zebranego pod sceną tłumu niespodziankę. Muzycy złożyli hołd grunge'owej grupie Nirvana i zagrali jej hit "Smells Like Teen Spirit". Fragment występu nagrał jeden z obecnych na imprezie słuchaczy i opublikował go na swoim Instagramie:

Zobacz też: Dave Grohl wspomina pierwszy koncert, który zagrał z Nirvaną 

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Nirvana