04.12.2019 13:34

Grupa braci Cugowskich zawiesza działalność: "Zespół obecnie nie istnieje"

Muzycy skupiają się na solowych karierach, zatem grupa Bracia zeszła na dalszy plan.

Bracia Cugowscy
foto: Przemek Swiderski/East News

Bracia Cugowscy założyli swój zespół w 1997 roku. Debiutancki album "Fobrock" ukazał się w 2005 roku, zaś 3 lata później swoją premierę miała płyta "A Tribute to Queen". Ostatni krążek "Zmienić zdarzeń bieg" ukazał się w 2013 roku. Czy jeszcze zobaczymy Wojciecha i Piotra Cugowskich razem na scenie?

Grupa braci Cugowskich zawiesza działalność: "Zespół obecnie nie istnieje"

Wojciech Cugowski w rozmowie z PAP Life wyznał, że skupia się obecnie na zespole Teksay, w którym udzielają się koledzy ze szkolnych lat. Co więcej, muzyk ma w planach wydanie solowego albumu w 2020 roku. Grupa Bracia raczej nie wróci na scenę czy do studia nagraniowego:

"

Zespół na obecną chwilę nie istnieje, zawiesiliśmy działalność i nie wiem, kiedy i czy w ogóle będziemy jeszcze razem grali. "

Budka Suflera
Budka Suflera
Przeczytaj także Budka Suflera wraca do koncertowania bez Cugowskiego. Wokalista: Będę musiał coś z tym zrobić

Fanom grupy pozostaje zatem jedynie sięgnąć po stare nagrania Braci:

Piotr Cugowski również rozwija swoją karierę solową. 4 października 2019 ukazał się krążek zatytułowany "40". Wśród autorów piosenek pojawiają się m.in. Tomasz Organek i Jan Borysewicz.

Pierwszy singiel "Kto nie kochał", który premierę miał pod koniec 2018 roku to ballada opowiadająca o ludzkich emocjach i uczuciach, które rządzą i rozdają karty w relacjach międzyludzkich. Singiel zdobył status Złotej Płyty. Drugi singiel "Zostań ze mną" ukazał się w kwietniu 2019.

Zobacz także: Budka Suflera miała zagrać z Ozzym Osbournem: Bardzo żałujemy, że do tego nie doszło

Tagi: Rock News Budka Suflera