20.11.2018 13:50

Gryzoń śpiewa niczym Freddie Mercury na Live Aid. Fani Queen są zachwyceni

Małe zwierzątko podbiło serca fanów Queen, którzy są oczarowani tym nagraniem wideo.

Gryzoń śpiewa jak Freddie Mercury
foto: kadr z wideo

W filmie "Bohemian Rhapsody" punktem kulminacyjnym filmu jest scena pokazująca Queen na Live Aid. Na koncercie wystąpili legendarni muzycy, tacy jak Bob Dylan, Led Zeppelin, The Who, David Bowie, ale to właśnie Queen ukradł wszystkim show porywając tłum zebrany na stadionie Wembley.

Gryzoń śpiewa niczym Freddie

W trakcie 20-minutowego koncertu nie obyło się bez zaangażowania publiczności do wspólnego śpiewania. Freddie Mercury miał w zwyczaju śpiewać frazy, które powtarzali fani. Właśnie ten wokalny popis wokalisty Queen został podłożony pod kadry przedstawiające małego gryzonia. Zabawne wideo krąży wśród fanów Queen, którzy są oczarowani tym  zwierzątkiem śpiewającym głosem Freddiego.

Patrząc na komentarze pod nagraniem niektórzy są zdania, że twórca wideo musiał być pijany. Większość jednak jest zachwycona nagraniem ze słodkim gryzoniem w roli głównej. Tak natomiast zwierzak brzmi naprawdę:

Film "Bohemian Rhapsody"

2 listopada 2018 do polskich kin wszedł film „Bohemian Rhapsody”, w którym w główną rolę Freddiego Mercury'ego wcielił się aktor Rami Malek. Filmowa biografia Queen pokazuje historię zespołu od wydania krążka „A Night at the Opera” do wcześniej wspomnianego występu na koncercie Live Aid.

Gitarzystę Briana Maya zagrał Gwilym Lee, w roli basisty, Johna Deacona, wystąpił Joe Mazzello, zaś w perkusistę Rogera Taylora wcieli się Ben Hardy. W filmie pojawił się również Mike Myers.  

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Queen