21.11.2016 09:55

Grzegorz Halama pajacuje w klipie Luxtorpedy

Zespół pochwalił się drugim oficjalnym teledyskiem do kompozycji „Siódme” z płyty „MYWASWYNAS”. W roli głównej natomiast zaprezentował się znany komik.

Grzegorz Halama pajacuje w klipie Luxtorpedy
foto: kadr z wideo

Całkiem niedawno, bo 1 kwietnia 2016 roku na sklepowych półkach pojawiła się płyta zatytułowana „MYWASWYNAS”. 4. studyjny krążek zespołu ukazał się równo dwa lata po wydaniu albumu „A morał tej historii mógłby być taki, mimo że cukrowe, to jednak buraki”.

Krzyżyk w wywiadzie dla Antyradio.pl przyznał, że pod pewnym względem widzi w „EPce”, która ukazała się w 2015 roku, zapowiedź albumu „MYWASWYNAS”. Motywem przewodnim jest siła współpracy i na pomysł takiego tytułu wydawnictwa wpadł Hans.

Luxtorpeda udowodniła, że wiąże ją silna więź z fanami dzięki teledyskowi do numeru „Silnalina”, który był współtworzony przez wielbicieli zespołu. Natomiast drugi klip mocno różni się od wcześniejszego, bowiem za scenariusz oraz reżyserię odpowiedzialny jest Grzegorz Halama. Tym razem przy akompaniamencie numeru „Siódme” pokazana jest scena, która ma miejsce w małym miasteczku. Muzycy wchodzą do sklepu spożywczego, gdzie chcą ukraść kilka rzeczy, ale wszelkie próby udaremnia Halama, który odgrywa rolę czujnego ochroniarza.

Zobaczcie również, jak powstawał ten klip:

W związku z promocją najnowszego studyjnego dzieła zespół obecnie jest w trasie koncertowej, w ramach której odwiedził m.in. Kraków czy zagrał na Jarocin Festiwal 2016. Gdzie w najbliższym czasie zaprezentuje się Luxtorpeda?

  • 25 listopada 2016 – Gomunice, Club Bogart
  • 26 listopada 2016 – Opole, NCPP
  • 27 listopada 2016 – Wrocław, Stary Klasztor
  • 2 grudnia 2016 – Gdańsk, Parlament
  • 3 grudnia 2016 – Gdynia, Ucho
  • 9 grudnia 2016 – Łódź, Łódzki Dom Kultury
  • 10 grudnia 2016 – Włocławek, Centrum Kultury Browar B
  • 11 grudnia 2016 – Kościan, Kościański Ośrodek Kultury

Jak oceniacie teledysk do numeru „Siódme”?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Luxtorpeda