21.11.2019 16:35

Grzegorz Markowski odchodzi z zespołu Perfect. Co dalej z polską legendą rocka?

Wieloletni wokalista grupy Perfect poinformował w wywiadzie, że odchodzi z zespołu. Grzegorz Markowski podzielił się też swoimi planami na przyszłość.

Grzegorz Markowski
foto: ADAM JANKOWSKI/REPORTER

Jeden z najpopularniejszych zespołów rockowych w Polsce, grupa Perfect zapowiedziała ostatnio serię koncertów z okazji 40-lecia działalności formacji. Muzycy podkreślali, że będzie to ich ostatnia, pożegnalna trasa koncertowa. Jak się okazało, artyści uczczą w ten sposób lata współpracy z Grzegorzem Markowskim, który odchodzi z zespołu. Przyszłość reszty składu nie jest jeszcze pewna.

Grzegorz Markowski odchodzi z Perfectu

Już wiele lat temu Grzegorz Markowski śpiewał, że "Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść niepokonanym". Jak widać muzyk pamięta te słowa i chce się do nich dostosować, o czym opowiedział w jednym z ostatnich wywiadów dla magazynu "Pani":

"

Najbardziej w życiu bałem się tego, że stanę się karykaturą samego siebie. Widziałem przekroczoną miarę u paru artystów i nie chciałbym być w roli człowieka, któremu już nie pobrzmiewa wokal, który jest zmęczonym facetem, co widać, czuć i słychać. "

Grupa Perfect
Grupa Perfect
Przeczytaj także Perfect kończy karierę? Zespół ogłosił "Ostatnie Koncerty LIVE"

Pożegnanie Markowskiego z zespołem niekoniecznie oznacza zakończenie działalności Perfectu. Jak w wywiadzie zadeklarował wokalista, muzyk daje kolegom wolną rękę i nie ma zamiaru utrudniać im dalszego grania.

"

Nie odbieram zespołowi niczego. Po prostu odchodzę. Perfect zostaje, muzyka zespołu to kawał historii polskiego rocka, koledzy mają pomysły na siebie, nazwę, mogą zrobić z dorobkiem, co chcą. "

Pożegnalne koncerty Grzegorza Markowskiego z Perfectem odbędą się 14 lutego 2020 w Warszawie, 9 maja w Krakowie, 23 maja w Gliwicach oraz 19 czerwca w Gdańsku.

Zobacz też: Nocny Kochanek ogłosił serię "gitarowych spotkań" z fanami 

Joanna Chojnacka