„Guitar Hero” powraca w wersji koncertowej

Urszula Drabińska
15.04.2015 13:52
„Guitar Hero” powraca w wersji koncertowej Fot. kadr z wideo

Zostałeś mistrzem gitary w poprzednich edycjach gry? To teraz sprawdź się przed publicznością!

Zawsze marzyłeś, by zostać gwiazdą rocka i występować przed tysiącami ludzi? Te marzenia, po części, mogą się już niedługo ziścić dzięki „Guitar Hero Live”. Zapomnij o graniu tylko dla siebie i zobacz, jak to jest stanąć na ogromnej scenie i poddać się osądowi nie zawsze przychylnych słuchaczy.

Gra oferuje nie tylko bardzo realistyczne widoki ze sceny oraz publiczność reagującą na to, co się na niej dzieje. Zadbano również o realizm koncertowych dźwięków. Gdy odejdziecie kilka kroków od telewizora, lepiej słyszalna będzie perkusja, która stoi zwykle z tyłu.

1035x679-Guitar-Hero-Live_Guitar-Controller_Gray

Nowością w „Guitar Hero Live” jest kontroler zaopatrzony w sześć przycisków ulokowanych w dwóch rzędach. Początkujący korzystać będą mogli tylko z trzech z nich, jednak eksperci nadal będą mogli połamać sobie palce przy najbardziej skomplikowanych kombinacjach. Podczas prezentacji gry basista Fall Out Boy, Pete Wentz, zdecydowanie nie wszedł na ten ostatni poziom.

Przeczytaj także

Oprócz utworów tego zespołu wykonać będzie można kilkaset kompozycji autorstwa m.in. The Rolling Stones, Green Day, The Black Keys, My Chemical Romance, The Killers, Pierce The Veil czy Skrillex.

Nowy kontroler oznacza też niestety, że gra nie będzie kompatybilna z poprzednimi wydaniami. Ale coś za coś – w przeciwności do poprzednich edycji nie będzie można narzekać na brak nowych utworów. Dostępne będą one automatycznie dla wszystkich. Dzięki GHTV odgrywać będzie można również oficjalne teledyski, a także wyzwać na pojedynek innego gracza na tym samym poziomie.

Nabraliście ochoty, by poczuć się jak prawdziwa gwiazda rocka, za którą szaleje tłum? „Guitar Hero Live” pojawi się w sprzedaży jesienią 2015 roku. Kosztować będzie 100 dolarów. Gra dostępna będzie na PlayStation 3 i 4, Xbox One i 360 oraz Nintendo Wii. Po raz pierwszy bohaterem gitary będzie można zostać również na urządzeniach mobilnych.

Urszula Drabińska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.