Guns N' Roses, Slipknot i Metallica wspierają Jamesa Hetfielda w walce z uzależnieniem

30.09.2019 14:13
Guns N' Roses, Slipknot i Metallica wspierają Jamesa Hetfielda w walce z uzależnieniem Fot. . shutterstock.com

Muzyk przegrał walkę z nałogiem i musiał trafić do ośrodka, w którym leczy się uzależnienia.

Metallica przyciąga na swoje koncerty rzeszę fanów. Niestety zespół musiał odwołać nadchodzące koncerty z powodu problemów Jamesa Hetfielda. Kapela w krótkim oświadczeniu poinformowała fanów o tym, że występy w Australii i Nowej Zelandii się nie odbędą. Kapela przyznała, że wróci do koncertowania, kiedy tylko wokalista zakończy terapię. Nie wiadomo jednak, kiedy to się stanie.

Guns N' Roses, Slipknot i Metallica wspierają Jamesa Hetfielda w walce z uzależnieniem

Niektórzy muzycy nie radzą sobie ze sławą. Wiedzą o tym członkowie Guns N' Roses i Slipknota. Artyści z tej pierwszej kapeli borykali się z uzależnieniem od heroiny, kokainy i alkoholu. Paul Grey, basista Slipknota w 2010 roku zmarł z powodu przedawkowania morfiny i fentalnylu.

Przeczytaj także

Członkowie zespołów postanowili dodać otuchy Jamesowi Hetfieldowi i na swoich profilach w mediach społecznościowych poinformowali, że wspierają frontmana Metalliki. Matt Sorum napisał:

Przesyłam najlepsze życzenia Jamesowi Hetfieldowi z Metalliki. Trzymaj się mój przyjacielu. Jesteś człowiekiem i tak jak wszyscy, mierzysz się z prawdziwymi problemami. Alkoholizm nie dyskryminuje. Jesteś na tyle silny, żeby podjąć odpowiednie kroki, żeby być zdrowym i szczęśliwym. Na inne rzeczy przyjdzie czas.

Slipknot również opublikował oświadczenie, w którym zawarł słowa otuchy i zwrócił się do fanów Nowej Zelandii i Australii:

[...] Nasze myśli są z Jamesem i Metalliką. Życzymy im wszystkiego, co najlepsze [...]

Lars Ulrich również napisał kilka słów do swojego przyjaciela z zespołu:

Myślę o moim bracie... przesyłam dużo miłości

James Hetfield zmaga się z uzależnieniem od alkoholu już od dłuższego czasu. Artysta nie raz przyznawał w wywiadach, że pije odkąd pamięta, a życie w trasie powodowało, że pił znacznie więcej. Hetfield od zawsze powtarzał: "Tak mam problem z piciem: mam dwie ręce, a tylko jedne usta".

Zobacz także: Lars Ulrich zdradził, ile jeszcze czasu zostało Metallice

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.