Guns N' Roses dał rocznicowy koncert dla wybranych fanów

Maciej Koprowicz
24.07.2017 10:30
Guns N' Roses dał rocznicowy koncert dla wybranych fanów Fot. kadr z wideo

Debiutancki album Guns N’ Roses kończy w tym roku 30 lat. Z tej okazji zespół dał specjalny koncert w Nowym Jorku, na który wstęp mieli wyłącznie fani z zaproszeniami.

Przełomowa dla rocka płyta „Appetite For Destruction” ukazała się 21 lipca 1987. Ponieważ w tym roku miały minąć równo trzy dekady od jej premiery, fani spodziewali się, że zespół Axla Rose’a przygotuje z okazji jubileuszu coś specjalnego. Apetyt na destrukcję w wykonaniu Gunsów podgrzały plakaty z ich logiem, znane z okładki albumu oraz hasztagiem #Appetite30th, które zawisły na ulicach Nowego Jorku.

Wszystko stało się jasne 20 lipca 2017. Tego dnia zespół dał specjalny koncert w nowojorskim Apollo Theater. Wstęp miały na niego wyłącznie subskrybenci internetowego radia SiriusXM, którzy otrzymali specjalne zaproszenia. Pozostali fani mogli odsłuchać koncertu na antenie stacji Guns N’ Roses Radio.

Wbrew oczekiwaniom wielu fanów, Guns N’ Roses nie wykonał w całości repertuaru „Appetite For Destruction”. Zagrał osiem piosenek z albumu – zabrakło „Out Ta Get Me”, „Think About You”, „You’re Crazy” i „Anything Goes”. W setliście pojawiło się natomiast wiele hitów z późniejszych płyt, w tym nagranej bez Slasha „Chinese Democracy”.

Setlista:

1. It's So Easy
2. Mr. Brownstone
3. Welcome To The Jungle
4. Chinese Democracy
5. Double Talkin' Jive
6. Better
7. Estranged
8. Live And Let Die
9. Rocket Queen
10. You Could Be Mine
11. Can't Put Your Arms Around A Memory / A New Rose
12. This I Love
13. Civil War
14. Yesterdays
15. Coma
16. Godfather Theme
17. Sweet Child O' Mine
18. My Michelle
19. Whole Lot Of Rosie
20. Wish You Were Here / Layla
21. November Rain
22. Black Hole Sun
23. Only Women Bleed
24. Knockin' On Heaven's Door
25. Nightrain
Bisy:
26. Sorry
27. Patience
28. The Seeker
29. Paradise City

Zespół grał dla wybranych fanów przez trzy godziny. Fragmenty występu w dobrej jakości pojawiły się już na YouTube, Zobaczcie, jak wypadł ten wyjątkowy koncert:

30 lat po swoim debiucie i rok po powrocie do składu Slasha i Duffa McKagana Guns N' Roses są w świetnej formie. Ich światowa trasa jest w większości wyprzedana, a prawdziwi fani byli w stanie zrobić wszystko, by dostać się na koncert - na przykład stworzyć gitarofortepian, by grać solówki jak Slash. Koncerty Gunsów cieszą się tak wielkim zainteresowaniem, że zespół w 2016 był najlepiej zarabiającym rockowym wykonawcą świata. Polska publiczność miała okazję ich podziwiać 20 czerwca 2017 w Gdańsku.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.