09.11.2015 10:16

Guns N' Roses inspiracją dla Coldplay?

Zespół narobił szumu, gdy w londyńskim metrze umieścił plakaty, które miały zapowiadać nowy album kapeli. Teraz okazuje się, że najnowszy singiel został zainspirowany amerykańskim zespołem rockowym. Co szykuje jeszcze grupa na nadchodzący krążek?

Guns N' Roses inspiracją dla Coldplay?
foto: PA Wire / Press Association Images / East News

Fani mieli rację, gdy podejrzewali, że tajemnicze afisze ukazują grafikę nowej płyty oraz datę wydania krążka Coldplay. Stanie się to już 4 grudnia 2015 roku, a album będzie nosić tytuł „A Head Full Of Dreams”.

Pierwszy singiel promujący wydawnictwo to „Adventure Of A Lifetime”. Chris Martin przyznał, że za inspirację posłużył im jeden z amerykańskich rockowych zespołów:

"

Prosiłem Jonny'ego Bucklanda, naszego gitarzystę przez lata, żeby stworzył riff w stylu Sweet Child O' Mine Guns N' Roses. Potem zagrał mi swój motyw i pomyślałem: „Tak, to jest to!”. "

Wokalista przyznaje, że praca nad nowym krążkiem pochłonęła zespół bez reszty:

"

Chcieliśmy po prostu stworzyć tę wielką, kolorową i radosną rzecz, zwaną „A Head Full Of Dreams”. Dlatego po tym, jak zrobiliśmy niewielką promocję naszego ostatniego albumu „Ghost Stories”, wróciliśmy od razu do studia i nie wychodziliśmy z niego aż do ostatniego miesiąca. "

Muzyk podkreśla również, że kapela po prostu lubi pracować w studiu i ma mnóstwo pomysłów. Martin zaznacza też rolę wytwórni, która dała dużą swobodę twórcom, dzięki czemu Coldplay mógł w pełni oddać się swojej pracy:

"

Koncertowaliśmy dużo parę lat wcześniej i można było zauważyć, że po prostu lubimy pracować w studiu i mamy konkretny pomysł w jakim kierunku należy zmierzać. Wszyscy byli bardzo uprzejmi i mówili: Możecie spokojnie wracać do studia. Nasza wytwórnia i inne znaczące osoby były dla nas bardzo życzliwe. "

Album nagrywano w Malibu, Los Angeles oraz Londynie, zaś za produkcję są odpowiedzialni Stargate oraz Rik Simpson. Już wcześniej kapela zagrała podczas Global Citizen Festival kawałek „Amazing Day z nadchodzącej płyty.

Posłuchajcie singla „Adventure Of A Lifetime”, który kapela zagrała ostatnio na żywo:

Wokalista Bring Me The Horizon zarzucił Coldplay plagiat okładki płyty.

Zobaczcie, jak prezentuje się grafika albumu A Head Full Of Dreams”:

foto: materiały prasowe

Album „A Head Full Of Dreams” ukaże się już 4 grudnia 2015 roku i będzie zawierać 12 kompozycji.

Setlista:

 1. A Head Full Of Dreams
 2. Birds
 3. Hymn For The Weekend
 4. Everglow
 5. Adventure Of A Lifetime
 6. Fun
 7. Kaleidoscope
 8. Army Of One
 9. Amazing Day
 10. Colour Spectrum
 11. Up&Up

Bananowy song

A co Chris Martin robi w wolnej chwili? Nadal muzykuje, ale na zupełnie innym instrumencie, a mianowicie na... bananowym pianinie.

Prowadzący show TFI Friday zagrał na tym nietypowym sprzęcie „Paradise”, ale muzyk zupełnie nie poznał utworu Coldplay. Brzmi on trochę inaczej na takim owocowym instrumencie, ale przede wszystkim to pyszna zabawa. 

Martin sam spróbował swoich sił, ale w konsekwencji zabrakło mu bananów i nie mógł się skoncentrować. W końcu ciężko określić, który owoc zastępuje biały klawisz, a który czarny.

Zobaczcie, jak prezentuje się bananowy instrument:

Jak Wam się podoba nowy singiel Coldplay?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Coldplay Guns N Roses