Guns N’ Roses potwierdził powrót w oryginalnym składzie?
Jakub Gańko
28.12.2015 10:10
Guns N’ Roses potwierdził powrót w oryginalnym składzie? Fot. gunsnroses.com/

Czy Axl Rose zaprosi w końcu Slasha na wspólną trasę pod szyldem Guns N’ Roses i przywróci równowagę Mocy w galaktyce? Zwiastun puszczany przed seansami siódmego epizodu „Gwiezdnych wojen” może na to wskazywać...

Nie sposób już zliczyć, ile spekulacji narosło w ostatnich miesiącach wokół reaktywacji Guns N’ Roses w klasycznym albo chociaż zbliżonym do niego składzie. Odkąd Axl i Slash zakopali topór wojenny, fani dopatrzyli się już istotnych zmian w asortymencie oficjalnego sklepiku zespołu, co nieco zdradzał również jednoręki bandyta grupy.

Teraz oliwy do ognia dolała zmiana layoutu na stronie internetowej gunsnroses.com: praktycznie cała zawartość witryny ogranicza się obecnie do starego logo zespołu, które doskonale kojarzymy z czasów „Appetite for Destruction” czy obu części „Use Your Illusion”. To kolejny dowód na to, że dwóch muzyków już ze sobą nie wojuje. Prawa do logo Guns N’ Roses przez lata stanowiły jeden z obiektów ich sporów.

Kolejną zmianę można zaobserwować na oficjalnym profilu grupy na Facebooku, gdzie pojawiło się tajemnicze czarno-białe zdjęcie przedstawiające tłum ludzi na koncercie.

Co oznacza powyższa fotografia? Tego możemy się na razie tylko domyślać, znamy jednak źródło, z którego pochodzi. To kadr z krótkiego zwiastuna, który wyświetlany jest obecnie w Stanach Zjednoczonych przed seansami filmu „Gwiezdne wojny: Przebudzenia Mocy”. W wideo widzimy tę samą publiczność co na Facebooku, szalejącą do słów Axla i intra „Welcome to the Jungle”.

Amatorskie nagranie tego zwiastuna obejrzycie poniżej:

To nie pierwszy raz, gdy Guns N’ Roses zawitali do kin. W 2014 roku miał swą premierę koncertowy film „Appetite for Democracy 3D”. Złożyło się na niego 25 utworów zarejestrowanych w listopadzie 2012 roku w Hard Rock Casino w Las Vegas. Czy obecna kampania promocyjna może przygotowywać grunt pod premierę niepublikowanego wcześniej materiału koncertowego z epoki? Chyba wszyscy byliby bardzo zawiedzeni takim rozwojem wypadków...

Jeśli Guns N’ Roses ze Slashem i Duffem McKaganem w składzie miałby ogłosić trasę koncertową, teraz będzie na to najlepszy moment. Mimo plotek, że do powrotu mogłoby dojść dopiero w 2017 roku, wszystkie powyższe wydarzenia wskazują na to, że oficjalne potwierdzenia mogą być już tuż za rogiem. W pierwszych dniach stycznia 2016 roku nastąpi oficjalne ogłoszenie artystów, którzy pojawią na festiwalu Coachella. Czy Guns N’ Roses będzie jednym z nich? Przekonamy się już wkrótce.

Czekacie na powrót klasycznego składu grupy Axla Rose'a?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.