26.11.2018 14:39

Guns N' Roses przerwał koncert, bo Axl Rose "ciężko zachorował"

Axl Rose mimo swojego złego stanu zdrowia zdecydował, że pojawi się na scenie. Niestety zespół musiał przerwać koncert.

Axl Rose - Guns N' Roses
foto: Romana Makówka

Źle się dzieje w środowisku gigantów rocka. Niedawno internet obiegła informacja, że Joe Perry z Aerosmith był zmuszony do odwołania trasy ze względu na swój stan zdrowia. Tym razem zespół Guns N' Roses musiał zejść ze sceny wcześniej. Axl Rose nie był w stanie dokończyć występu.

Guns N' Roses przerywa występ ze względu na stan zdrowia Axla

25 listopada 2018 roku Guns N' Roses zagrał w Abu Zabi, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Gdy grupa skończyła wykonywać hit "November Rain", Axl Rose oświadczył, że nie da rady zaśpiewać nic więcej:

"

Jestem po czterech zastrzykach, ponieważ wymiotowałem przez ostatnie pięć godzin. Zamiast anulować koncert, chcieliśmy dać najlepszy występ na jaki nas stać. "

Mimo choroby Axla, zespołowi udało się grać prawie 2 godziny.

Publiczność zebrana w sali okazała pełne zrozumienie wobec wokalisty. Slash podziękował fanom Guns N' Roses za tę postawę:

"

Abu Zabi, byliście super! Axl był bardzo ciężko chory. Ale bardzo go wsparliście. Dziękuję Wam za to! Do zobaczenia następnym razem. Wasze zdrowie! "

Głos w sprawie zabrał także basista zespołu, Duff McKagan:

"

Dziękuję Abu Zabi! Axl dokonał cudu. Facet był bardzo chory i udało mu się zrobić coś, czego nie widziałem przez 40 lat grania. Wszyscy daliście mu ogromne wsparcie! Do zobaczenia! "

Następny występ Guns N' Roses został zaplanowany na 29 listopada 2018 roku. 

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Guns N Roses Axl Rose