27.11.2015 12:47

Guns N’ Roses sprzedaje „stare” gadżety

W każdej plotce (a tych mamy coraz więcej) jest ziarenko prawdy... Zespół rozpoczął dystrybucję rzeczy związanych z płytą „Appetite For Destruction”.

Guns N’ Roses sprzedaje „stare” gadżety
foto: gunsnroses.shop.bravadousa.com

Fani zespołu Guns N’ Roses zapewne zdziwili się zaglądając na swoją skrzynkę mailową. Ci, którzy zapisali się do newslettera grupy, otrzymali wiadomość o nowościach w zespołowym sklepiku. A tam niespodzianka – wszystko, co nowe, tak naprawdę jest stare, bo związane z debiutancką płytą grupy nagraną w składzie: Axl Rose, Slash, Izzy Stradlin, Duff McKagan, Steven Adler.

Co możecie nabyć za pośrednictwem strony internetowej Guns N’ Roses? Kocyki, czapki, poduszki, szaliki... Część z nich zawiera logo „Apetite For Destruction”. Ich cena waha się od 15 do 150 dolarów.

foto: gunsnroses.shop.bravadousa.com
foto: gunsnroses.shop.bravadousa.com
foto: gunsnroses.shop.bravadousa.com

Okazuje się, że mimo teoretycznie błahej wartości tej informacji, jest inaczej niż mogłoby się wydawać. Portal Alternative Nation podał do wiadomości, że Axl i Slash długo kłócili się o to, kto będzie właścicielem praw autorskich tego logo. W rezultacie należały one do Axla, Slasha i Duffa. Z powodu sporów między muzykami w oficjalnym sklepiku kapeli do tej pory nie mogliśmy znaleźć gadżetów właśnie z tą grafiką. Z jakiego powodu muzycy doszli do porozumienia w tej sprawie?

Consequence Of Sound twierdzi z kolei, że od dłuższego czasu zespół negocjuje warunki wystąpienia na festiwalu Coachella 2016 roku w ramach trasy koncertowej.

W połowie listopada 2015 roku serwis Dish Nation ogłosił, że do powrotu Guns N’ Roses w starym składzie może dojść już niebawem – Slash potwierdził, że pogodził się z Axlem Rose’em po sporze trwającym ponad dekadę. Gitarzysta ponoć wstępnie zgodził się na wspólne koncerty w 2016.

Według innych źródeł wieloletnia przyjaciółka żony Duffa McKagana, w trakcie pewnej szalonej nocy spędzonej z koleżankami krzyknęła do jednego z fotoreporterów:

"

Guns N’ Roses wraca, sku*wysyny! "

Myślicie, że to naprawdę są zwiastuny powrotu Guns N’ Roses w starym składzie?

Magda Słomka
Tagi: Duperele Guns N Roses