17.07.2016 18:30

Guns N' Roses w „Sorry” ze Slashem i Duffem McKaganem po raz pierwszy

Singiel z 6. studyjnego albumu zespołu trafił do repertuaru muzyków na nowej trasie koncertowej. Posłuchajcie, jak zabrzmiał z artystami ze starego składu.

Guns N' Roses w „Sorry” ze Slashem i Duffem McKaganem po raz pierwszy
foto: kadr z wideo

Trasa koncertowa Guns N' Roses ze Slashem i Duffem McKaganem w składzie, która rozpoczęła się 23 czerwca 2016 w Detroit, okazała się wielkim sukcesem. Zespół ogłosił nawet, że po tym, jak Axl Rose wypełni swoje obowiązki w AC/DC, grupa wyruszy na koncerty do Ameryki Południowej. 

Ponieważ fani kapeli wciąż ze zniecierpliwieniem oczekują nowej płyty, wokalista na początku czerwca 2016 roku wziął udział w godzinnej sesji pytań od wielbicieli na targach China Exchange w Londynie. Niestety, muzyk powiedział jedynie, że prace nad albumem rzeczywiście trwają, nie zdradził ani daty wydania kolejnego krążka, ani nie potwierdził, kogo na pewno będzie można usłyszeć na longplayu.

Wielbiciele zespołu, którzy mieli szasnę uczestniczyć w koncercie 14 lipca 2016 w Filadelfii mogą być jednak zadowoleni. Mileli oni szansę po raz pierwszy na żywo usłyszeć kawałek „Sorry” zagrany przez Slasha i Duffa McKagana. Zobaczcie, jak im poszło!

Utwór „Sorry” znalazł się na szóstym studyjnym albumie Guns N’ Roses, wydanym w 2008 roku „Chinese Democracy”. Dystrybucja płyty została oczywiście zabroniona w Chińskiej Republice Ludowej, ponieważ Komunistyczna Partia Chin uznała, że krążek jest atakiem na naród chiński. Do tej pory muzycy nie mieli szansy wspólnie zaprezentować kawałka w takim składzie przed publicznością.

Z okazji nowej trasy koncertowej Duff McKagan i Slash opowiedzieli o początkach Guns N' Roses w specjalnym dokumencie „It's So Easy and Other Lies” w reżyserii Christophera Duddy'ego, który miał premierę 3 czerwca 2016 roku. Wszystko wskazuje również na to, że miłośnicy zespołu doczekają się także  oficjalnego DVD / Blu-ray dokumentującego tournée Not in This Lifetime, następcy „Appetite for Democracy 3D” wydanego w 2014 roku.

Podoba się Wam takie wykonanie utworu „Sorry”?

Justyna Kierzkowska
Tagi: Rock News Guns N Roses