Guns N' Roses wybierze się w trasę z AC/DC?

Aleksandra Degórska
22.06.2016 10:00
Guns N' Roses wybierze się w trasę z AC/DC? Fot. Retna / Photoshot / Reporter / East News

W każdej plotce tkwi ziarno prawdy. Skąd pojawiły się doniesienia o wspólnych koncertach obu zespołów?

Axl Rose jest ostatnio rozchwytywany. Nie dość, że Guns N' Roses ogłosił powrót w starym składzie, to wokalista zastąpił Briana Johnsona, który ma poważne problemy ze zdrowiem. AC/DC właśnie zakończył trasę koncertową po Europie i teraz Axl przygotowuje się do rozpoczęcia tournée ze swoją kapelą.

Całkiem niedawno ogłoszono, że jako supporty przed Guns N' Roses pojawią się przeróżni artyści - zarówno rockowi wyjadacze, jak The Cult, Alice in Chains czy Lenny Kravitz, jak również i muzycy, którzy z tym gatunkiem mają niewiele wspólnego, a mowa o Skrillexie.

A gdyby tak Guns N' Roses połączył siły z AC/DC? To, co może wydawać się tylko marzeniem, może wkrótce się ziścić. Otóż Vicky Hamilton, która była menedżerką w latach 80. takich kapel, jak Poison czy Guns N' Roses w jednym z wywiadów nieco się wygadała.

Kobieta zdradziła, że Rose może już niebawem mieć sporo na głowie:

Axl powiedział, że wybiera się w trasę z Guns N' Roses i AC/DC będzie otwierać te koncerty. Rose ma zamiar śpiewać w obu kapelach.

Jeśli rzeczywiście dojdzie do takiej sytuacji, to wokalista będzie mieć spore wyzwanie, bo jak wiadomo występowanie przez kilka godzin na scenie jest mocno wyczerpujące. Axl udowodnił, że całkiem nieźle daje sobie radę z repertuarem AC/DC, co zresztą pochwalił sam Duff McKagan, ale nawet dla niego śpiewanie z dwoma kapelami to nie lada zadanie. 

Jak jego koncerty z AC/DC ocenia Vicky Hamilton?

Uważam, że jest świetny i brzmi bardzo dobrze. Dokonał tego i myślę, że jest szczęśliwy mogąc spełnić swoje marzenie z lat dzieciństwa.

Guns N' Roses ma zaplanowaną trasę, która wystartuje 23 czerwca 2016 i potrwa do 22 sierpnia 2016. Natomiast Axl wraz z australijską kapelą zaprezentuje się już 27 sierpnia 2016 i ich koncerty potrwają do 20 września 2016. Po tym terminie grafiki obu formacji są jak na razie puste...

Tymczasem Guns N' Roses przygotowuje się do rozpoczęcia trasy i jak widać praca wre:

Na najbliższych koncertach kapeli nie zaprezentuje się Steven Adler. Jak twierdzi Vicky Hamilton z powodu problemów zdrowotnych nie będzie mógł koncertować przez 4 miesiące.

W momencie jednak, gdy światło dzienne ujrzało nagranie, w którym perkusista ćwiczył numer „Paradise City” pojawiły się plotki dotyczące ewentualnego powrotu muzyka do szeregów formacji:

Czy AC/DC i Guns N' Roses wybiorą się razem w trasę? Czy Adler wróci do Guns N' Roses? Jak widać pytań jest całkiem sporo i miejmy nadzieję, że wkrótce zagadki zostaną rozwiązane.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.