Guns N' Roses wyda płytę w 2016 roku?

Robert Skowronski
15.06.2015 07:50
Guns N' Roses wyda płytę w 2016 roku? Fot. face to face/Reporter/East News

Na poprzedni album grupy Axla Rose'a czekaliśmy 17 lat. Według słów gitarzysty zespołu, nowe wydawnictwo ukaże się szybciej - dokładniej w przyszłym roku.

„Chinese Democracy” zadebiutowało na rynku w 2008 roku. Wydawało się, że zapowiadany od lat album już nigdy nie ujrzy światła dziennego. Teraz, wraz z kolejnymi mijającymi latami, to samo można było sobie pomyśleć o kolejnej płycie. Richard Fortus z obecnego składu Guns N' Roses, stara się rozwiać te obawy:

Zaczniemy coś robić w przyszłym roku. W tym z pewnością niczego nie wypuścimy, dopiero w następnym, w 2016. Potem ruszymy w trasę.

Parę miesięcy wcześniej drugi z gitarzystów zespołu, DJ Ashba, sugerował, jakie kolejne kroki podejmie grupa:

Rozważamy obecnie ruszenie w dużą trasę. Skupiamy się jednak na poskładaniu w całość kolejnej płyty Guns N' Roses. Mamy całe mnóstwo materiału, który potrzebuje tego, żebyśmy do niego przysiedli i go oszlifowali.

Miejmy nadzieję, że tak się stanie, bo pierwsze pogłoski o kończeniu albumu pojawiły się jeszcze w 2014 roku. Dizzy Reed, klawiszowiec kapeli, mówił wówczas:

Mamy już dużo nagranego materiału, moim zdaniem proces jest na finiszu. W końcu wybierzemy, które piosenki wypuścimy. Właśnie jesteśmy w trakcie tego. Mam nadzieję, że odbędzie się to naprawdę szybko.

Być może plany wydawnicze na 2016 rok się spełnią, a data premiery nie będzie odkładana z roku na rok, jak to miało miejsce przy okazji „Chinese Democracy”. Liczymy także, że w proces nagrywania zaangażowany będzie sam Slash, oryginalny gitarzysta Guns N' Roses, który ostatnimi czasy twierdził, że powrót zespołu byłby niezłą zabawą. Z pewnością sprawiłoby to przyjemność Zakkowi Wylde'owi, który kocha twórczość grupy.

Myślicie, że Guns N' Roses uda się dotrzymać obietnic wydawniczych?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.