08.04.2019 17:01

Guns N' Roses zacznie prace nad nowym albumem w 2019 roku

Slash zdradził, że Guns N' Roses wejdzie do studia nagraniowego, jak tylko zakończy trasę koncertową.

Slash z Guns N' Roses
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Kiedy w końcu pojawi się nowy album Guns N' Roses? Od momentu, gdy tylko doszło do reaktywacji zespołu w starym składzie, co rusz pojawiają się kolejne plotki dotyczące pracy muzyków w studiu nagraniowym. Jeszcze w czerwcu 2017 roku gitarzysta Guns N' Roses wyznał, że muzycy mają sporo pomysłów na nowy album, ale fani nie otrzymali żadnych konkretów. Zespół sporo koncertował, Axl Rose wsparł AC/DC, zaś Slash wydał solowy album. Jak w tym grafiku znaleźć czas na płytę Guns N' Roses? Okazuje się, że mimo wszystko muzycy zabiorą się za tworzenie nowego materiału.

Guns N' Roses wejdzie do studia nagraniowego w 2019

Slash w wywiadzie z radiem Futuro z Chile opowiedział o swoich planach na 2019 rok. Gitarzysta wyznał, że do sierpnia 2019 skupi się na koncertowaniu z The Conspirators i trasa obejmie Amerykę Południową, Europę, USA oraz Kanadę. Jednak to, co nastąpi potem zapewne sprawi, że niejednej osobie przyspieszy serce:

"

Po tym skupię się na Guns N' Roses, który ma zaplanowaną krótką trasę w październiku 2019. Dużo się mówiło o nowej płycie Guns N' Roses, za którą jeszcze się nie wzięliśmy. Dlatego też się na tym skupimy. Następnie powróci The Conspirators w zależności od tego, jak potoczy się sprawa z Guns N' Roses. Już zacząłem tworzyć materiał na kolejną płytę z The Conspirators. "

Guns N' Roses
Guns N' Roses
Przeczytaj także Zobacz akustyczny występ Guns N' Roses z 1986 roku

Tym samym wiadomo, że na pewno powstanie nowy album Guns N' Roses, jak również otrzymamy kolejny solowy krążek Slasha. Gitarzysta niestety nie zdradził więcej szczegółów na temat tych wydawnictw, ale miejmy nadzieję, że dotrzyma słowa i otrzymamy wkrótce mnóstwo nowego materiału.

Polska publiczność ostatni raz mogła obejrzeć koncert Slasha w Łodzi w 2019, zaś Guns N' Roses pojawił się w Chorzowie w 2018 roku. Zainteresowanie występami kapeli jest na tyle duże, że grupa co rusz pojawia się we wszelkich zestawieniach najlepiej sprzedających się tras koncertowych i najlepiej zarabiających muzyków.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Slash Guns N Roses