Guns N’ Roses żąda od organizatorów koncertów porcelanowych sedesów i supergładkiego papieru toaletowego

Maciej Koprowicz
12.06.2018 12:22
Guns N’ Roses żąda od organizatorów koncertów porcelanowych sedesów i supergładkiego papieru toaletowego Fot. Wayne Drought / Splash News/EAST NEWS

Choć muzycy Gunsów pozują na rockowych twardzieli, w rzeczywistości są bardzo delikatni. A szczególnie pewne obszary ich ciała… Do takiego wniosku można dojść, przeglądając ich festiwalowy rider.

Kiedy jest się międzynarodową gwiazdą rocka, w dodatku jedną z najlepiej opłacanych na świecie, nietrudno o uderzenie sodówki do głowy. Słynni wykonawcy w trasie często miewają bardzo nietypowe zachcianki.

Wymogi, jakie stawiają organizatorom koncertów artyści, zawierają tak zwane ridery. Brytyjski dziennik „The Mirror” ujawnił, czego oczekiwał Guns N’ Roses od organizatorów Download Festival w Donington, na którym zespół zagrał 9 czerwca 2018.

Co zaskakujące, najbardziej ekscentryczne zachcianki dotyczyły miejsca, gdzie nawet Axl Rose chodzi piechotą. Informator „Mirrora” powiedział dziennikarzom:

Mają luksusowe rzeczy przywiezione z Ameryki, w tym ich ulubione batoniki Hershey i pizze z dodatkowym serem. Każdy, kto kiedykolwiek był na festiwalu dobrze wie, jak wygląda horror przenośnych toalet, więc jest zrozumiałe, że zespół zażądał specjalnych porcelanowych kibelków, by zażyć komfortu.

Powiedziano mi, że chłopaki poprosili także o super gładki papier toaletowy. W sumie, wszystkie te szemrane festiwalowe burgery mogą dać o sobie znać…

Kiedy organizatorzy festiwalu Download usłyszeli o życzeniach Guns N’ Roses, to ich zatkało. To był największy Rider, jaki kiedykolwiek widział ten festiwal. Nigdy wcześniej nie widzieli czegoś takiego. Ale z pewnością zrobili to, czego tamci sobie życzyli.

Zachcianki gwiazd rocka na koncertach

Organizatorzy rockowych koncertów są już przyzwyczajeni do dziwacznych kaprysów wielkich gwiazd. Rammstein potrzebuje za każdym razem 50 kilogramów lodu, 200 ręczników i 10 kawałków mydła. Peter Hook (ex-Joy Division) wymaga brytyjskiego piwa, chipsów i gumy do żucia. Z kolei w riderze Foo Fighters można znaleźć m.in. słoik masła orzechowego, beztłuszczowe mleko ekologiczne i wodę Fiji.

Guns N' Roses - koncert w Polsce

Już 9 lipca 2018 Guns N' Roses wystąpi w Polsce. Axl, Slash i spółka zagrają na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Bilety na eBilet.pl.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.