29.05.2017 11:48

Guns N' Roses zagrał „Black Hole Sun” Soundgarden

Axl Rose i spółka dołączyli do grona artystów, którzy złożyli muzyczny hołd Chrisowi Cornellowi. Zobaczcie wideo z koncertu.

Guns N' Roses zagrał „Black Hole Sun” Soundgarden
foto: kadr z wideo

Od śmierci wokalisty Soundgarden wiele sław sceny decyduje się na oddanie czci zmarłemu. Muzycy często wybierają w tym celu utwór „Black Hole Sun” - tak zrobiła m.in. Norah Jones czy też 225 fanów Chrisa Cornella.

Guns N' Roses kontynuuje swoją trasę Not In This Lifetime Tour, w ramach której pojawi się też w Gdańsku. Grupa zagrała również 27 maja 2017 roku w Irlandii. Zespół podzielił się tym przeżyciem na Twitterze już po zakończonym koncercie:

Zobaczcie nagrania z występu Guns N' Roses i wykonanie utworu „Black Hole Sun”:

Chris Cornell pojawił się na solowej płycie Slasha. Artyści nagrali wspólnie utwór „Promise”, który ujrzał światło dziennie w 2010 roku. Gitarzysta Guns N' Roses przy okazji tego krążka współpracował również z Ozzym Osbournem, Iggym Popem, Lemmym czy też Davem Grohlem.

W jednym z dawnych wywiadów Slash tak wspominał pracę z Cornellem:

"

Chris był świetny. „Promise” to najprawdopodobniej najmniej ortodoksyjny utwór, jaki kiedykolwiek stworzyłem. Był inny. Nie wiem dlaczego, ale właśnie jego widziałem na wokalu w tej piosence. Wysłałem mu ją i w mniej niż 48 godzin odesłał mi gotowy tekst. "

Z kolei Chris Cornell wyznał, że poznał Slasha w 1992 roku podczas wspólnej trasy Guns N' Roses i Soundgarden:

"

Zawsze mnie wspierał. Z reguły, gdy koncertuje się z zespołem odnoszącym takie sukcesy, to jest się traktowanym jak gówno. Slash był zawsze konsekwentną i sympatyczną osobą, tak jak i teraz. To będzie komplement - Slash jest gitarzystą, który nawet jak jest pijany gra świetnie. Ja nigdy nie potrafię być tak narąbany i tak dobry na scenie jednocześnie. "

Jak Ci się podoba cover Soundgarden w wykonaniu Guns N' Roses?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Guns N Roses