25.10.2016 15:52

Guns N' Roses zagrany na tradycyjnych japońskich instrumentach

Japonia ma bardzo bogatą historię, ale czasem lubi zwrócić swoje obliczę w stronę zachodniej kultury, by sięgnąć po jej osiągnięcia. W tym przypadku muzycy z Kraju Kwitnącej Wiśni odegrali słynne rockowe przeboje na swoich instrumentach.

Guns N' Roses zagrany na tradycyjnych japońskich instrumentach
foto: kadr z wideo

Ten kraj nadal pozostaje wielką zagadką. Japończycy w jakiś magiczny sposób potrafią połączyć tradycyjną kulturę z szybko rozwijającą się technologią. To nic, że lubią założyć czasem kimono, bo w domu na każdym kroku można odnaleźć maszyny, o których świat zachodni może tylko pomarzyć.

Nie dziwi zatem, że japońscy muzycy wykorzystując swoje tradycyjne instrumenty takie jak m.in. nijugen-koto (20-strunowa harfa), kagurabue (bambusowy flet) czy biwa (rodzaj lutni) sięgają po hity amerykańskich czy brytyjskich zespołów.

Czy ten sprzęt nada się do odegrania „Welcome to the Jungle”? Tak i to jeszcze jak! Zobaczcie, jak Japonki poradziły sobie z tym szlagierem:

Na tym jednak nie koniec jeśli chodzi o takie ciekawe covery. Posłuchajcie, jak brzmi hit Led Zeppelin czy The Beatles w wykonaniu Japończyków:

A co powiecie na „Smells Like Teen Spirit” wykonany na koreańskim instrumencie gayageum? Azjaci naprawdę wiedzą jak zadziwić porządnym coverem!

Jak oceniacie numer Guns N' Roses zagrany na tradycyjnych japońskich instrumentach?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Guns N Roses