29.03.2017 13:03

Gwar wyda komiks „Orgasmageddon”

Kontrowersyjna grupa zapowiedziała wydanie komiksu ufundowanego dzięki zbiórce na Kickstarterze. Zobaczcie zapowiedź tego wydawnictwa.

Gwar wyda komiks „Orgasmageddon”
foto: kadr z wideo + materiały prasowe

Gwar nie zna żadnego tematu tabu i - podobnie jak dla Romana Polańskiego - raczej nic nie jest dla niego zbyt szokujące. Wystarczy spojrzeć na charakterystyczny image muzyków, którego nie powstydziliby się twórcy z kultowej wytwórni złych filmów Troma... Podobnie jednak jak twórczość Lloyda Kaufmana i Michaela Herza, ma grono swoich oddanych zwolenników.

Przekonaliśmy się o tym choćby dzięki zbiórce zorganizowanej w serwisie Kickstarter na poczet komiksu pod uroczym tytułem „Orgasmageddon”. Muzycy otwarcie przyznawali, że ich celem jest zgwałcenie świata komiksu, skoro udało im się już tego dokonać z przemysłem filmowym i muzycznym.

I trzeba przyznać, że ich inicjatywa spotkała się z nie lada poparciem. Aż 666 fanów (liczba zapewne nie była przypadkowa) przeznaczyło na projekt blisko 46 tysięcy dolarów. Jak zapowiedział sam zespół, dzieło będzie stanowić hołd dla kiczowatych komiksów, filmów i heavy metalu - nikt, kogo nie przeraża myśl o utonięciu w gejzerach krwi i spermy obcych, nie poczuje się zawiedziony.

Oficjalny opis serii nie pozostawia co do tego wątpliwości...

"

Od głębin przestrzeni kosmicznej, aż po skute lodem pustkowia Antarktydy, najbardziej szokujący międzyplanetarny zespół w historii punk rocka i heavy metalu złożony z plujących krwią potworów powraca, by zabić wszystko i nie szanować niczego na kartach komiksu „Orgasmageddon”! Posłani w przeszłość przez zimnego Mr. Perfecta, herosi Gwar podróżują w czasie niczym szaleni Bill i Ted na prochach. Błazenada postępuje wraz z ich bezczeszczeniem historii ludzkości i tego, co dziś uważamy za naszą rzeczywistość. "

Matt Maguire, znany szerzej jako Sawborg Destructo, potwierdził, że zespół od razu znalazł wspólny język z Mattem Minerem i od początku nie było wątpliwości, że wyjdzie z tego świetny projekt. Z kolei sam scenarzysta wyznał, że zawsze marzył o przeniesieniu muzyków Gwar do świata współczesnego komiksu.

"

Większość ludzi, którzy biorą się za historie obrazkowe, chce stworzyć swojego Batmana albo Spider-Mana, albo napisać kolejną świetną historię w stylu Punishera. Ale ja naprawdę chciałem napisać o moich ulubionych szumowinach we wszechświecie... potężnym Gwarze! Mimo że praca nad tamtymi rzeczami też byłaby w porządku. "

Obejrzyjcie specjalne wideo, w którym Gwar zapowiedział „Orgasmageddon”:

Okładkę i przykładowe plansze komiksu znajdziecie poniżej:

„Orgasmageddon” trafi do sprzedaży w czerwcu 2017 roku.

Podoba Ci się pomysł na komiks „Gwar: Orgasmageddon”?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele Gwar Galeria