17.02.2017 12:02

Gwiazda Metalmanii 2017 w 1. singlu zapowiadającym płytę „Without The Sun”

Prowadzona przez wokalistę Frantza Wołocha metalowa załoga Animations z Jaworzna zapowiada nowym kawałkiem następcę „Private Ghetto”.

Gwiazda Metalmanii 2017 w 1. singlu zapowiadającym płytę „Without The Sun”
foto: materiały prasowe

Animations zapowiedział czwarty album studyjny w swoim dorobku, będący następcą wydanego w 2013 roku „Private Ghetto”. Album zatytułowany „Without The Sun” ukaże się 21 kwietnia 2017 roku.

To dzień przed reaktywowanym w 2017 roku festiwalem Metalmania. Animations będzie pierwszym zespołem, który zaprezentuje się na jego dużej scenie 20 kwietnia 2017 roku.

Nowego singla „Caught Inside”, dającego przedsmak pełnej płyty, posłuchacie poniżej:

Zespół zapowiada, że czwarty krążek w jego dyskografii będzie dalej kroczył drogą obraną na płycie z 2013 roku, lecz nie będzie powielał jego pomysłów.

"

Chociaż utworom z „Without The Sun” najbliżej do tych z „Private Ghetto”, to jednak nie jest to kontynuacja w prostej linii. Kiedyś określono nas notorycznymi debiutantami, bo z każdym nowym albumem lubimy zaskakiwać oraz podążać często nieznanymi dla nas wcześniej muzycznymi ścieżkami. Tym razem jest podobnie. "

Animations powstał w 2007 roku i ma na koncie trzy albumy studyjne. Debiutancki krążek długogrający zawierał muzykę instrumentalną. Dopiero na „Reset Your Soul” z 2009 roku do grupy dołączył wokalista. Kwintet w swojej twórczości inspiruje się takimi wykonawcami jak Alter Bridge, In Flames, Slipknot czy Meshuggah.

Jak Wam się podoba nowy singiel Animations?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News