20.07.2016 11:33

Gwiazdy Hellfest 2016 we wspólnym coverze „Ace of Spades”

Zespoły występujące na festiwalu Hellfest 2016 złożyły hołd Lemmy'emu. Zobaczcie wideo zmontowane z ich ogrywania największego hitu Motorhead.

Gwiazdy Hellfest 2016 we wspólnym coverze „Ace of Spades”
foto: kadr z wideo

Hellfest to marka, której fanom cięższego brzmienia nie trzeba przedstawiać. W 2016 roku francuski festiwal miał miejsce w dniach 17-19 czerwca, a jego gwiazdami były m.in. Rammstein i Black Sabbath. Pokazywaliśmy Wam już kulisy występu Megadeth w ramach tej imprezy. Jeśli w tamtym materiale zaciekawił Was cover „Ace of Spades”, mamy wyjaśnienie, czemu się tam pojawił.

Organizatorzy Hellfestu poprosili za kulisami muzyków, którzy występowali w Clisson, by wykonali spontaniczną, akustyczną wersję przeboju Motorhead. Teraz Benjamin Waxx zmontował wykonania wszystkich artystów i opublikował jeden zbiorczy cover utworu w hołdzie zmarłemu w grudniu 2015 roku Lemmy'emu Kilmisterowi. Trzeba przyznać, że to bardzo ładna inicjatywa.

Lista uczestników projektu też robi wrażenie - znalazło się na niej prawie 30 zespołów! Poza Kiko Loureiro z Megadeth na kanapie usiedli z gitarami m.in. członkowie Shinedown, Dragonforce, Atreyu, Vintage Trouble, Discharge, Nashville Pussy, Ultra Vomit i Mass Hysteria. To też niepowtarzalna okazja, by usłyszeć tekst Kilmistera interpretowany przez Lzzy Hale z Halestrom czy Johana Hegga z Amon Amarth.

Niecodzienne wideo obejrzycie poniżej:

To zaledwie jeden z niezliczonych hołdów złożonych liderowi Motorhead w ostatnich miesiącach. Wcześniej tego typu inicjatywy wyszły ze strony m.in. Slasha, Roberta Trujillo i Phila Campbella, Acid Drinkers, Coreya Taylora i Dave'a Lombardo, a nawet ratusza w Oslo.

Co prawda ostatecznie Lemmy nie otrzyma swojego pierwiastka, zostanie jednak uhonorowany pomnikiem i znaczkami pocztowymi, a także definitywną biografią i figurką. A to zaledwie kilka przykładów, których jest o wiele więcej...

Jak Wam się podoba takie wykonanie „Ace of Spades”?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Motorhead