Gwiazdy wystąpiły w hołdzie Lemmy’emu

Magda Słomka
11.01.2016 09:56
Gwiazdy wystąpiły w hołdzie Lemmy’emu Fot. kadr z wideo

Corey Taylor (Slipknot), Andreas Kisser (Sepultura), Dave Lombardo (ex-Slayer), John Tempesta (White Zombie, The Cult) i Mikkey Dee (Motorhead) zagrali na scenie z zespołem Metal Allegiance. Zobaczcie nagrania z koncertu!

Supergrupa, której podstawę stanowią Mike Portnoy za bębnami, David Ellefson na basie oraz Alex Skolnick jako gitarzysta, wystąpiła w klubie Whisky And Go Go, w którym Kilmister jeszcze 13 grudnia 2015 roku świętował swoje 70. urodziny. Koncert odbył się po pogrzebie Lemmy’ego, a do muzyków na scenie dołączyły gwiazdy, by złożyć hołd zmarłemu wokaliście Motorhead.

Zobaczcie, jak muzycy prezentowali się na scenie w kawałkach „Ace Of Spades”, „Seek And Destroy” oraz „Can’t Kill The Devil”!

Pomiędzy występami Mickey Dee, perkusista Motorhead, zwrócił się z prośbą do zgromadzonych o chwilę spokoju.

Nie chcę przerywać imprezy, ale proszę Was o 15 sekund ciszy dla Lemmy’ego.

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

Lemmy Kilmister zmarł 28 grudnia 2015 roku w wieku 70 lat przegrywając walkę z ekstremalnie agresywnym rakiem, o którym dowiedział się dwa dni przed śmiercią.

Mikkey Dee po odejściu muzyka ogłosił, że kapela umarła wraz z Lemmym:

To oczywiście koniec zespołu. Motorhead to Lemmy, ale zespół będzie żyć w pamięci wielu. Nie zagramy już żadnych koncertów, nie będzie też nowych nagrań, ale marka przetrwa. Lemmy żyje we wszystkich sercach.

Według perkusisty ostatnia trasa koncertowa kapeli była bardzo trudna dla Lemmy’ego.

On był niesamowicie wychudzony. Skupiał całą swoją energię na scenie, a później był bardzo, bardzo zmęczony. To niezwykłe, że w ogóle był w stanie grać i dokończyć trasę po Europie. To było zaledwie 20 dni temu. Niewiarygodne.

Pogrzeb wokalisty odbył się 9 stycznia 2016 roku w Los Angeles. Muzycy Motorhead i rodzina Lemmy’ego zdecydowali, że ceremonię będzie mógł obejrzeć każdy fan na świecie – uroczystość była transmitowana na żywo w serwisie YouTube.

Magda Słomka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.