11.01.2016 09:56

Gwiazdy wystąpiły w hołdzie Lemmy’emu

Corey Taylor (Slipknot), Andreas Kisser (Sepultura), Dave Lombardo (ex-Slayer), John Tempesta (White Zombie, The Cult) i Mikkey Dee (Motorhead) zagrali na scenie z zespołem Metal Allegiance. Zobaczcie nagrania z koncertu!

Gwiazdy wystąpiły w hołdzie Lemmy’emu
foto: kadr z wideo

Supergrupa, której podstawę stanowią Mike Portnoy za bębnami, David Ellefson na basie oraz Alex Skolnick jako gitarzysta, wystąpiła w klubie Whisky And Go Go, w którym Kilmister jeszcze 13 grudnia 2015 roku świętował swoje 70. urodziny. Koncert odbył się po pogrzebie Lemmy’ego, a do muzyków na scenie dołączyły gwiazdy, by złożyć hołd zmarłemu wokaliście Motorhead.

Zobaczcie, jak muzycy prezentowali się na scenie w kawałkach „Ace Of Spades”, „Seek And Destroy” oraz „Can’t Kill The Devil”!

Pomiędzy występami Mickey Dee, perkusista Motorhead, zwrócił się z prośbą do zgromadzonych o chwilę spokoju.

"

Nie chcę przerywać imprezy, ale proszę Was o 15 sekund ciszy dla Lemmy’ego. "

foto: materiały prasowe

Lemmy Kilmister zmarł 28 grudnia 2015 roku w wieku 70 lat przegrywając walkę z ekstremalnie agresywnym rakiem, o którym dowiedział się dwa dni przed śmiercią.

Mikkey Dee po odejściu muzyka ogłosił, że kapela umarła wraz z Lemmym:

"

To oczywiście koniec zespołu. Motorhead to Lemmy, ale zespół będzie żyć w pamięci wielu. Nie zagramy już żadnych koncertów, nie będzie też nowych nagrań, ale marka przetrwa. Lemmy żyje we wszystkich sercach. "

Według perkusisty ostatnia trasa koncertowa kapeli była bardzo trudna dla Lemmy’ego.

"

On był niesamowicie wychudzony. Skupiał całą swoją energię na scenie, a później był bardzo, bardzo zmęczony. To niezwykłe, że w ogóle był w stanie grać i dokończyć trasę po Europie. To było zaledwie 20 dni temu. Niewiarygodne. "

Pogrzeb wokalisty odbył się 9 stycznia 2016 roku w Los Angeles. Muzycy Motorhead i rodzina Lemmy’ego zdecydowali, że ceremonię będzie mógł obejrzeć każdy fan na świecie – uroczystość była transmitowana na żywo w serwisie YouTube.

Magda Słomka
Tagi: Rock News Motorhead Lemmy Kilmister