29.12.2016 13:39

Gwiazdy zmarłe w 2016 na okładce „Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band” The Beatles

Niech już się kończy ten 2016 - tak wiele osób myśli patrząc na nazwiska gwiazd, które odeszły w tym roku. Podobnie sądzi człowiek, który umieścił te właśnie postacie na okładce słynnej płyty The Beatles. 

Gwiazdy zmarłe w 2016 na okładce „Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band” The Beatles
foto: materiały prasowe; StarPix / REX / Shutterstock / East News; Miguel Medina / AFP / East News

„Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band” to jeden z najsłynniejszych concept-albumów w historii muzyki rockowej. Można byłoby rozwodzić się na temat tego jak ważna i odkrywcza była to płyta, ale w 2016 roku nabrała ona zupełnie innego znaczenia, a dokładnie jej okładka.

Oryginalnie na krążku widzimy orkiestrę sierżanta Pieprza, na czele z muzykami The Beatles ubranymi w uniformy. Na okładce umieszczono również bęben z tytułem albumu i nazwę zespołu ułożoną z roślinności. Dookoła znajdują się wizerunki różnych postaci m.in. Boba Dylana, Oscara Wilde'a, Karola Marksa, George'a Bernarda Shawa czy Marleny Dietrich.

Chris Barker postanowił wykorzystać słynny projekt okładki The Beatles, żeby złożyć hołd zmarłym artystom w 2016. W tym roku niestety straciliśmy wiele wybitnych osobowości, jak chociażby David Bowie, Prince czy Gene Wilder. Artysta umieścił wizerunki tych właśnie osób wpisując je w okładkę płyty „Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band”.

Jednak od czasu, gdy powstała ta grafika odeszli również George Michael czy Carrie Fisher. W związku z tym okładka musiała być uaktualniona.

Nie jest to oczywiście jedyna tego typu przeróbka, bowiem fani „Star Warsrównież postanowili znane osobowości, które niedawno odeszły wpisać w plakat filmu o gwiezdnych przygodach, choć nie obyło się też bez politycznego podtekstu:

Jak oceniacie pomysł umieszczenia gwiazd zmarłych w 2016 na okładkę płyty The Beatles?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele The Beatles