07.10.2016 12:42

HBO zekranizuje „American Idiot”

Był już musical na podstawie tego albumu Green Day, teraz czas na film. Choć nie wiadomo, kiedy ukaże się obraz, to zespół cieszy się, że coś w końcu ruszyło w tej sprawie.

HBO zekranizuje „American Idiot”
foto: kadr z wideo

2004 rok należał do Green Day. Właśnie wtedy zespół wydał concept album „American Idiot”. Jest to swego rodzaju punkrockowa opera, w której głównym bohaterem jest Jezus z Przedmieścia. Na krążku znalazły się takie numery, jak „Boulevard of Broken Dreams”, „Holiday” czy „Wake Me Up When September Ends”.

Album sprzedał się w 15 milionach egzemplarzy i stał się największym komercyjnym sukcesem kapeli. Co więcej w 2010 roku na Broadwayu pojawił się musical bazujący na „American Idiot”. Jeszcze w 2011 pojawiły się plany stworzenia filmu na podstawie krążka. Wówczas mówiło się, że za produkcję miałaby odpowiadać firma Toma Hanksa - Playtone Productions.

Długo odkładano te plany i dopiero teraz Billie Joe Armstrong zdradził, że coś ruszyło w tej sprawie:

"

Mamy zielone światło od HBO. Scenariusz obecnie jest nieco zmieniany, więc nie jestem pewien, kiedy zaczniemy nagrywanie. Jednak definitywnie wszystko właśnie ruszyło. "

Armstrong pojawi się w filmie grając St. Jimmy'ego - bohatera, w którego okazjonalnie wcielał się podczas spektakli musicalowych.

W ostatnim czasie wokalista pojawił się również w filmie „Ordinary World”, który trafi do kin 14 października 2016. Armstrong zagrał byłego rockmana, który nie może przyzwyczaić się do zwykłego rodzinnego życia. 

Zobaczcie, jak muzyk sprawdza się jako aktor:

Tymczasem Green Day promuje swój najnowszy studyjny krążek zatytułowany „Revolution Radio”, który ukazał się 7 października 2016 roku. Pierwszym singlem promującym album jest utwór „Bang Bang”, do którego powstał klip. Następnie poznaliśmy kawałek „Revolution Radio”.

W ramach trasy koncertowej Green Day zagra w Polsce. Występ odbędzie się 21 stycznia 2017 roku w Krakowie w Tauron Arenie.

Chcielibyście zobaczyć film na podstawie albumu „American Idiot”?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Green Day